Анастасія Зоріна з Херсонщини складала в окупації вступні іспити у коледж у Франківську. Як це було

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Анастасія Зоріна, перебуваючи на окупованій Херсонщині, складала вступні іспити до Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Навчатися у цьому коледжі дівчині порадили друзі. Анастасія Зоріна розповіла кореспондентці Суспільного, як переїхала з Херсона в Івано-Франківськ, та про свій перший день в освітньому закладі.

Дівчині з нагоди Дня знань вручили студентський квиток у дворі Прикарпатського університету. На ці урочистості, розповідає, ледь встигла. Виїжджала дівчина з батьками з Херсона 25 серпня, а до Івано-Франківська приїхала 31 серпня.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я пам’ятаю, як ми стояли під Антонівським мостом, як у нас над головою літали ракети, але ми стояли. Як ми переправлялися поромом, як їхали ввечері поміж цією технікою, її там було дуже багато. Та ми їхали, було дуже нервово, всі переживали, але нам вдалося вибратися. Потім мої батьки залишилися в іншому місті, а я сюди їхала поїздом, потім ще автобусом", — пригадує Анастасія Зоріна.

Анастасія Зоріна під час вручення студентського квитка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Дівчина жила у селі Степанівка Херсонської громади. Від її дому до знаного села Чорнобаївка — 4 км, каже Анастасія Зоріна. Ось як вона пригадує свій вступ у коледж.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Пам’ятаю цей день, коли я сиджу, переді мною — викладач. Ми майже — віч-на-віч. Чесно кажучи, я дуже хвилювалася і думала, що це буде дуже складно, коли така ситуація в країні. А я — в окупованому місті й не знаю, що робити. Бо за вікном йдуть бої, а тобі треба зосередитися", — каже Анастасія Зоріна.

Дядько студентки Юрій Зорін. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Житиме на Івано-Франківщині дівчина у рідного дядька. Він прийшов разом з племінницею до вишу. Каже, радий, що вона врешті поруч.

"Є ще родина в мене на Херсонщині — сестра, у неї — двоє синів, мама там. Ще є кого звідти забирати, за кого переживати", — говорить Юрій Зорін.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директор Івано-Франківського фахового коледжу Юрій Москаленко розповідає, Анастасія Зоріна — не єдина, хто складав вступний іспит дистанційно, перебуваючи в окупації. Серед першокурсників — студенти із Донецької, Луганської областей, з Маріуполя, Мелітополя, Чорнобаївки й Херсона.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!