Як у Карпатах працює проєкт "Шелтер" для переселенців

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Консультація психолога та юриста, йога, курси іноземних мов, осередок для дітей, перегляди фільмів у будні й щонедільні походи в гори — четвертий місяць у Верховині, що на Івано-Франківщині, діє проєкт "Шелтер" для людей, які покинули свої домівки через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Усі заняття — безкоштовні. Від 1 травня їх відвідали приблизно 500 переселенців.

Про це Суспільному розповіла голова громадської організації "Верховина — квітка Карпат", яка реалізує проєкт, Марія Маківничук.

30 тис. євро на ініціативу отримали від німецьких партнерів з фонду "Peer-Leader-International" та каналу RTL.

"Зараз у проєкті працюють 13 людей. Зазвичай — це місцеві жителі. Також ми залучаємо і переселенців. Наприклад, у нас англійську мову викладала жінка з Києва, але потім вона повернулася додому, то ми вже її замінили", — розповідає Марія Маківничук.

За її словами, з 1 жовтня громадська організація "Верховина — квітка Карпат" разом з німецькими партнерами планують відкрити такі шелтери в Івано-Франківську, Києві, Полтаві, Чернівцях та на Львівщині.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Один раз на тиждень у "Шелтері" проводять майстер-класи з бісероплетіння. Заняття триває півтори-дві години. Його відвідують від 10 до 30 людей, розповідає майстриня Галина Кутащук. Цього разу вона з відвідувачами виготовляє тематичні прикраси до Дня Незалежності. 24 серпня їх планують продавати на благодійному ярмарку.

"Це, аби люди трохи відволіклися від війни. Вони приїхали не з добра. Ми хочемо їм допомогти, щоб для себе на згадку вони виготовили прикраси. Це їм подобається і мене це тішить, бо є натхнення працювати далі. Мені цікаво з усіма співпрацювати й спілкуватися, бо є різні долі життєві. І треба бути психологом, щоб допомагати всім, бо люди цього дійсно потребують", — каже Галина Кутащук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Анастасія Шуба разом з донькою Лізою переїхала з Чернігова. Жінка каже, такі заняття припали їм до душі, тож намагаються їх не пропускати.

"Кожен тиждень ми відвідуємо заняття. Діти роблять подарунки батькам і на ярмарки виготовляють, щоб продати. Вони вже знають, що у четвер треба всі справи поробити вчасно, щоб ми встигли прийти сюди й обов’язково зробити щось", — каже Анастасія Шуба.

Проєкт "Шелтер" у Верховині працюватиме до 30 жовтня.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!