МКІП ініціює обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду "Довженко-Центру"

Фото: Довженко-Центр

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію "Довженко-Центру", що, за словами працівників інституції, фактично означає ліквідацію національного кіноархіву. У звʼязку з цим 18 серпня Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало обговорення з Кабміном та Держкіно щодо збереження цілісності фільмофонду, про що повідомило на офіційному сайті.

"Міністерство культури та інформаційної політики не було поінформоване про рішення Держкіно щодо реорганізації ДП "Національний центр Олександра Довженка", — зазначають у відомстві.

У своїй заяві Держкіно аргументувало необхідність реорганізації "Довженко-Центру" збитковістю та неефективністю інституції, яка підтримує свою діяльність коштом держави, а також можливістю Центру більше займатися музейною справою та кінокультурою, організацією різноманітних івентів для її збагачення та поширення.

"Якщо дійсно відбудеться така передача основного активу фільмофондового до організації, яка ніколи цим не займалася, це несе загрозу нищенню кінематографічної спадщини", — на противагу говорить в.о. генеральної директорки Олена Гончарук.

Саме тому МКІП ініціювало обговорення  рішення про реорганізацію "Довженко-Центру".

"Збереженість та цілісність колекції, що є частиною національної культурної спадщини, не має в жодному разі бути під загрозою. Ми стурбовані загрозою цілісності колекції "Довженко-Центру". Запиту на погодження щодо передачі колекції іншій юридичній особі станом на сьогодні ми не отримували. Наші фахівці обговорили ситуацію з ДП "Національний центр Олександра Довженка", а сьогодні ми ініціювали обговорення з Кабміном та Держкіно щодо можливих варіантів вирішення питання. Наразі бачимо щонайменше два варіанти можливих рішень", – повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Міністерство культури та інформаційної політики України наголошує: будь-які рішення, що стосуються функціонування українських культурних інституцій та установ, не повинні ставити під загрозу їх діяльність та існування.

Більше про "Довженко-Центр"

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!