Фрагмент "Граду" та речі воїнів. Івано-Франківський краєзнавчий музей отримав нові експонати російсько-української війни

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Фрагмент реактивного снаряда від "Граду", газети із-за кордону та особисті речі воїнів — Івано-Франківський краєзнавчий музей отримав експонати, які поповнять експозицію про російсько-українську війну. До установи їх передають знайомі працівників, воїни, волонтери та українські біженці з-за кордону. Про це Суспільному розповіла старша наукова робітниця відділу історії Мирослава Захарова.

З її слів, поповнити колекцію музею можуть всі охочі.

"Нам бажано, щоб були речі українських воїнів і військових РФ. Але, крім цього, ми хочемо і показати життя людей, які виїхали за кордон", — каже Мирослава Захарова.

"Сухпайок" із Великої Британії для українських воїнів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З інших країн до музею передають газети, які писали про вторгнення російських окупантів. Також в експозиції є "сухпайок" із Великої Британії для українських воїнів, на ньому напис — "Паляниця". З фронту до музею передали зброю та уламки ракет.

Фрагмент реактивного снаряда від "Граду", яким окупанти обстріляли місто Часів Яр на Донеччині. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

До прикладу, фрагмент реактивного снаряда від "Граду", яким окупанти обстріляли місто Часів Яр на Донеччині. Уламок дістали волонтери за кілька годин до удару загарбників по п’ятиповерхівці. Внаслідок нього загинули 48 людей.

Мирослава Захарова каже, що збирають у музеї й малюнки та листи, які військовим пишуть діти, одяг українських воїнів та аптечки.

"Також ми хочемо показати, як змінювалося комплектування української армії. Те, що ми наразі бачимо, з кожним разом солдатів забезпечують все краще і краще", — розповідає Мирослава Захарова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів директорки музею Галини Беднарчик, усі зібрані речі доповнять експозицію російсько-української війни. У музеї її ведуть від подій 2014 року.

Галина Беднарчик розповідає, що із початком повномасштабного вторгнення російських військ в музеї виникла потреба поповнювати експонати.

"Чому ми оголосили про це так широко і попросили допомогу? Тому, що побачили, що так буде швидше і легше зібрати колекцію. Адже багато людей зараз активно працює для перемоги", — розповідає Галина Беднарчик.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директорка музею каже, що наочними зразками речей із фронту людям легше доносити хроніку війни й демонструвати наслідки дій російських окупантів.

"На майбутні покоління потрібно показувати й жорстокість, і подвиги наших героїв, і уроки війни. Дуже важко це пояснювати на словах, а коли є експонати, коли є великі фрагменти озброєння, то краще розумієш руйнівну силу війни", — каже жінка.

За словами Галини Беднарчик, зібрані речі працівники музею використають не тільки для показу, але і для наукових досліджень у майбутньому. Після української перемоги краєзнавчий музей планує зробити велику виставку.

Що відомо

Івано-Франківський краєзнавчий музей збирає експонати для поповнення колекції про російсько-українську війну. Для поповнення експозиції можна принести:

  • речі, пов'язані зі Збройними силами України, поліцейськими та добровольчими формуваннями (предмети форми одягу, захисного спорядження, озброєння, військового побуту, які були уражені внаслідок бойових дій та понівечені вогнем);
  • прапори та інші державні символи України (герби, бойові прапори, прапорці на машини тощо), які були в зоні бойових дій, використовували для позначення органів державної та виконавчої влади, розташовувалися у військових частинах, на блокпостах, на військовій та цивільній техніці;
  • військова символіка, яка використовується бійцями під час проведення бойових дій: знаки розрізнення, нарукавні знаки, шеврони, опаски (зелені, жовті, сині) тощо;
  • фрагменти, уламки української та ворожої зброї, пошкоджених машин;
  • тактичні аптечки, сухпайки;
  • волонтерські знаки, символіка, пошкоджена під час бойових дій;
  • фото та відеоматеріали;
  • партизанські листівки.

Окрім цього, працівники музею збирають експонати, пов'язані з військовими формуваннями РФ, а також речі з-за кордону: листівки, плакати, значки, прапорці, світлини з мітингів на підтримку України, періодичні видання преси, речі з таборів тимчасово переміщених людей, зі шкіл чи садків, в яких навчалися діти.

Експонати можна принести у музей, який розташований на вулиці Галицькій, 4 А. Докладнішу інформацію можна дізнатися за номером: 097 554 60 36.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!