Подати звернення щодо подій в Оленівці до міжнародних організацій: як голосували черкаські нардепи

Суспільне Черкаси

Троє черкаських нардепів 16 серпня не голосували за розгляд на сесії Верховної Ради Звернення до міжнародних організацій про засудження факту страти українських військовополонених в Оленівці.

На пленарному засіданні сьомої сесії Верховної Ради України відбулося поіменне голосування про пропозицію народного депутата України Ірини Геращенко про включення до порядку денного Звернення до ООН, ЄС, ЄР, ОБСЄ, парламентів та урядів держав-членів НАТО, Міжнародного комітету Червоного Хреста, НММГО "Лікарі без кордонів" щодо засудження факту масової страти українських військовополонених державою-агресором в Оленівці 29 липня 2022 року.

189 народних депутатів проголосували за таку пропозицію, два нардепи були проти, 21 депутат утримався, 120 народних депутатів не голосували.

Результати поіменного голосування оприлюднені на сайті парламенту.

За включення до порядку денного Звернення проголосували черкаські народні депутати: позафракційний Антон Яценко, а також Любов Шпак, Андрій Стріхарський та Олег Арсенюк від партії "Слуга народу".

Не голосували черкаські нардепи від "Слуги народу" Віталій Войцехівський та Сергій Нагорняк, а також Сергій Рудик від партії "За майбутнє".

Скрін з сайту Верховної Ради України

Скрін з сайту Верховної Ради України

Скрін з сайту Верховної Ради України

Рішення про розгляд на сесії Звернення не прийняли.

Що відомо

  • Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.
  • За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених в Оленівці Донецької області.
  • Україна вимагає від РФ надати списки загиблих і поранених в Оленівці українських військових.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!