"Це людина-легенда, це людина-приклад". У Сумах вшанували пам'ять олімпійського чемпіона Володимира Голубничого

Суспільне Суми

16 серпня 2021 року помер сумський легкоатлет Володимир Голубничий. Він був олімпійським чемпіоном та рекордсменом світу зі спортивної ходьби. Цьогоріч 16 серпня у Сумах рідні, колеги та друзі вшанували його пам'ять.

Суспільне Суми

Почесний громадянин Сум Володимир Голубничий помер у віці 85 років. Серед тих, хто цьогоріч зібрався біля банера "Слава, воля, життя", присвяченого легкоатлету, донька та зять Володимира Голубничого. Говорять, смерть батька це не лише особисте горе, це втрата для всього спорту. І не лише українського, а і світового.

"Нема батька. Гірко, боляче, прикро. Він був веселий, завзятий. Щось робив… Оптиміст", – каже Андрій Лобачов, зять Володимира Голубничого.

Facebook: Суми - історія міста

"Коли у мене щось було погане в житті, я завжди йому телефонувала, говорила. А він казав: "Олено, ми прорвемося". І я була як на крилах, все уходило на задній план", – розповідає Олена Лобачова, донька Володимира Голубничого.

Шість десятків років дружив зі спортсменом Володимир Яковлев. Каже, такі люди народжуються не кожного дня. "Ми зможемо, як і раніше, проводити змагання зі спортивної ходьби. Якщо раніше вони мали назву "Змагання за призи Володимира Голубничого", то тепер ми назвемо їх "Меморіал Володимира Голубничого". І найкращі ходаки будуть намагатись приїхати у Суми, аби доторкнутися до тієї історії", – додає Володимир Яковлев.

У 1980-2003 роках Володимир Голубничий працював тренером-викладачем, інструктором-методистом у дитячо-юнацькій спортивній школі. Він підготував трьох майстрів спорту міжнародного класу, чотирьох майстрів спорту та кандидатів у майстри спорту зі спортивної ходьби.

Сумчанка Надія Щасливцева, яка прийшла вшанувати пам'ять легкоатлета, вважає його гарним прикладом для юних поколінь.

"Влодимир Голубничий – це людина-легенда, це людина-приклад. Бути таким наполегливим, завзятим спортсменом і розвиватися фізично. Тому, що для дітей шестирічного віку важливо фізичне і психічне здоров’я, а читання то потім. Ось Володимир Голубничий як раз цьому приклад", – каже Надія Щасливцева.

Володимир Голубничий – учасник п’яти Олімпійських ігор, дворазовий Олімпійський чемпіон, "срібний" та "бронзовий" призер ігор, переможець та призер чемпіонатів Європи і світу, член Зали слави Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Такий внесок зробив Володимир Голубничий у легкоатлетичну історію та історію міста Суми.

Facebook: Суми - історія міста

Що відомо

  • Почесний громадянин Сум Володимир Голубничий був президентом Спілки спортсменів-ветеранів міста Суми, почесним президентом обласної ради фізкультурно-спортивного товариства "Спартак", членом Національного олімпійського комітету України.
  • За рішенням Міжнародної федерації легкої атлетики у 2021 році, він став одним із кращих легкоатлетів ХХ століття. Ім’я Володимира Голубничого занесене до Книги рекордів Гіннеса. Йому також вручили орден Ярослава Мудрого.
  • Володимира Голубничого поховали у Сумах на Алеї Почесних громадян. Суспільне зібрало спогади про спортсмена від його колег та друзів.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!