В новому навчальному році працюватимуть усі 33 школи Житомира, лише будуть різні форми навчання

У школах готуються до початку навчального року, Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Усі 33 школи Житомира працюватимуть в новому навчальному році. В них будуть запроваджуватися різні форми навчання. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Житомирського міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко.

За її словами, в школах Житомира будуть запроваджені різні форми навчання. Відповідно до опитування батьків, 38 відсотків учнів шкіл навчатимуться очно. Решта – дистанційно або індивідуально. Найбільший відсоток охочих навчатися очно – у першокласників.

"Першокласників, зокрема, очно бажає навчатися 80 відсотків. Вибирають і дистанційне навчання. Ті форми навчання, які на сьогоднішній день вибирають батьки – це сімейна форма навчання, це екстернат, патронаж і також є інклюзія", – розповіла Світлана Ковтуненко.

Світлана Ковтуненко. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

За словами заступниці директора міського департаменту освіти, перебувати в школі буде стільки учасників освітнього процесу, на скільки розраховані в школах укриття.

"Є проблема, що в кожному закладі є різна кількість квадратних метрів, які можна використовувати під укриття, – каже Світлана Ковтуненко. – В одних є до двох тисяч квадратних метрів, а в інших – 170 квадратних метрів. В таких закладах батькам буде запропонована змінність, якщо мало місця в укритті".

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Для проведення повноцінного навчання вистачає і вчителів, каже Світлана Ковтуненко. Із майже двох із половиною тисяч вчителів Житомира, 170 – за межами міста. Із них лише 55 освітян не можуть вести навчання, всі інші згодні на проведення уроків дистанційно, і їх будуть залучати до освітнього процесу.

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Катерина – вчителька в одній з міських шкіл. Каже, що в їхній школі будуть навчатися очно половина учнів.

"Ми збирали заяви від батьків, в нас 50 відсотків учнів готові вийти і навчатися очно, а 50 відсотків будуть вдома. Вчителі готові працювати і онлайн і офлайн, ми готові до будь-яких умов. У нас повністю для цього обладнана школа, є два комп’ютерних класи, є два сховища, які розраховані на 240 учнів. Одне з них готове на 100 відсотків, інше буде готовим на наступному тижні. Допомагали підготувати укриття батьки, вчителі, ми виходили декілька субот, працювали, фарбували, малювали, ось що в нас вийшло на цей момент", – розповіла Катерина.

Вчителька Катерина. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Після закінчення першої чверті нового навчального року, зі слів заступниці директора Житомирського міського департаменту освіти Світлани Ковтуненко, батьки за бажанням зможуть змінити форму навчання своїх дітей.

Читайте також

  • У закладах освіти Житомирщини облаштовують укриття.
  • Розбомблені приміщення школи у Малинській громаді на Житомирщині знесуть і облаштують в іншому крилі школи.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!