Близько 30 дерев зрізали поблизу річки Кам'янка у Житомирі

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Близько 30 дерев зрізали поблизу річки Кам'янка у Житомирі. Дозвіл працівники комунального підприємства "Зеленбуд" давали у квітні – на два десятки аварійних дерев. Проте місцеві жителі помітили, що зрізали й плодові дерева. Про це Суспільному розповіла житомирянка Яна Терентюк.

За її словами, 10 серпня вона побачила, що біля її двору зрізають і фруктові дерева.

"Мабуть, десь чотири чи п'ять слив, чотири горіхи і в нас була черемха, – розповідає Яна Терентюк. – З 14 дерев – дев'ять зрізали і п'ять залишилося. Алича росла, хто хотів, той і користувався. Алича була трохи заплетена диким виноградом. І туди вихлопні гази і пилюка з дороги не так доходили. І вже нічого немає, тільки гори гілок".

Яна Терентюк. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Аби дізнатися, чи дерева зрізають законно, Яна Терентюк звернулася до комунального підприємства "Зеленбуд".

"Коли зачепили багато плодових дерев, горіхи і добралися вже до воріт, я зателефонувала в "Зеленбуд", – розповіла Яна Терентюк. – Там сказали, що нікого до нас не відправляли і бригад тут немає. Тут дитяче футбольне поле. Діти завжди гралися в затінку. Для чого було таке робити?"

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Євген Суходольський – сусід Яни Терентюк. Він вирішив розчистити берег річки Кам'янка від чагарників. Чоловік каже, що вирізав лише аварійні дерева.

"Тут багато є дикої аличі, дикої сливи і різні кущі, – каже Євген Суходольський. – Окрім того, є старі тополі. І багато років тут ніхто не прибирав. До речі, горіхи залишилися. Позалишали трохи і дику аличу, і ясени позалишали. Он стара тополя і за діаметром тих стволів видно, що то кущі. Біля сусідів там черемха була, але ми частково її зрізали, бо там треба було заїжджати".

Євген Суходольський. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

"Ми за те, щоб чисто було, – каже житомирянка Наталія Острогляд. – Ми тільки за, бо ввечері ліхтарі не світяться і освітлення немає, тому йти тут страшнувато".

Наталія Острогляд. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Про відповідальність за зрізання неаварійних дерев розповідає секретарка комісії з обстеження зелених насаджень Тетяна Венгловська.

"Ми виїжджали в квітні і було обстеження вздовж всієї вулиці, – розповідає Тетяна Венгловська. – В акті були верби, тополі, липи. Те, що аварійне, в омелі і сухостійне. Фруктових і таких, як я тут бачу, в акті не було. Зрізати можна лише за наявності дозвільних документів. У чоловіка цих документів не було. Тому відповідальність буде згідно законодавства – це штрафні санкції".

Тетяна Венгловська. Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 16 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Читайте також

  • У Житомирі оголосили тендер на прибирання схилів поблизу вулиці Басейної.
  • Екоінспекція отримала повідомлення про забруднення річки Хомора на Житомирщині – фахівці відібрали проби води.
  • 3 332 гривні збитків за кожного – на Житомирщині діє заборона на вилов раків.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!