Премія "Оскар" перепросила перед індіанською актрисою через 50 років

Фото: facebook.com/sacheenbreakthesilence

Американська кіноакадемія майже через 50 років перепросила перед американською актрисою та борчинею за громадянські права корінних американців Сачин Літтлфезер після інциденту на церемонії вручення "Оскара" 1973 року. Про це повідомляє BBC.

На церемонії 26-річну корінну американку освистали на церемонії – вона вийшла на сцену, щоб від імені Марлона Брандо відмовитися від нагороди за найкращу чоловічу роль у фільмі "Хрещений батько". Брандо відмовився від нагороди через те, що кіноіндустрія США представила корінних американців у фальшивому світлі. Після заяви на дівчину обрушився гнів натовпу – публіка освистала її, а за лаштунками Сачин зустріли з криками, образами та навіть погрозами розправи.

"Занадто довго прояв мужності залишався непоміченим. За це ми приносимо як наші глибокі вибачення, так і щире співчуття", – заявив представник кіноакадемії.

Літтлфезер була здивована запізнілими вибаченнями: "Я ніколи б не подумала, що доживу до цього дня, що почую це. Коли я була на сцені 1973 року, я стояла там зовсім одна. Ми, індіанці, дуже терплячі люди — минуло лише 50 років!".

Після інциденту Літтлфезер стала відомою як борчиня за громадянські права корінних американців і стала співзасновницею Реєстру виконавських видів мистецтва американських індіанців.

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!