Зі скверу біля Вежі Артинова у Вінниці прибрали пам’ятний знак Небесної Сотні та Героїв АТО: що відомо

Фото: Суспільне Вінниця

Пам’ятний знак Небесної сотні та Героїв АТО та інформаційне табло, які були встановлені в сквері біля Вежі перенесуть на площу Тараса Шевченка.

Про це розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрій Семенюк.

2015-го року пам'ятний знак встановили у сквері біля Вежі Артинова, поруч із Меморіалом Слави.

Фото: Суспільне Вінниця

Як повідомили вінницькі історики, цей об’єкт – пропагандистська локація в центрі міста, яку сформовала радянська влада. За словами першого заступника директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгенія Совінського, після низки звернень, петицій та скарг громадян комплекс "Меморіал Слави" вирішили трансформувати.

"Сквер біля Вежі Артинова наразі трансформується і має в подальшому стати тим міським простором, який містяни та гості Вінниці можуть використати для прогулянок та відпочинку. Саме таку ідею закладали вінничани 100 років тому, коли формували генеральний план розвитку міста і територію біля Вежі мали намір розвити як сад. Але радянська влада кардинально змінила наміри громади і перетворила це місце на осередок пропаганди – так зване "місце слави" окупантів України", – пояснив Євгеній Совінський.

Фото: Суспільне Вінниця

Пам’ятний знак "Пам’яті Небесної сотні та Героїв АТО" та інформаційне табло перенесуть на площу Тараса Шевченка біля Свято-Преображенського кафедрального собору. Вони будуть розташовані поруч.

“Ми переносимо об'єкти малої пластики з площі Європейської на площу Тараса Шевченка. Додатково оформлюємо камінь з цитатою Шевченка, як символом української волелюбності та патріотизму. Все виглядатиме красиво і рідні загиблих воїнів будуть бачити, що їх близьких достойно вшанували”, розповів директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрій Семенюк.

Читайте також

  • Місяць після ракетного обстрілу Вінниці: що відомо
  • Вінницькі військові вчаться збивати російську авіацію за допомогою зенітного комплексу "Ігла"

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!