На Київщині вперше за цей рік виявили лихоманку Західного Нілу

pixabay.com

У Київській області у Броварах літня жінка захворіла на лихоманку Західного НілуГеморагічна гарячка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів, а також іксодових та аргасових кліщів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, збільшенням лімфатичних вузлів, ураженням слизових оболонок, інколи висипом. Має літньо-осінню (липень - жовтень) сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва - «качина лихоманка». . Про це повідомив виконувач обов'язків директора районної філії Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Василь Сич.

За його словами, жінка з червня перебувала на стаціонарному лікуванні, вона мала кілька захворювань, що супроводжувалися підвищеною температурою. Під час комплексного лабораторного обстеження лікарі встановили діагноз "лихоманка Західного Нілу", зазначив Василь Сич.

"Минулого року протягом літа в Україні зареєстрували п’ять випадків цієї хвороби, серед яких три на Київщині", – сказав медик.

Він розповів, що геморагічна лихоманка Західного Нілу – це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. Інфікована людина не заразна.

На сьогодні немає документально зареєстрованих випадків передачі цього вірусу від людини до людини за безпечних контактів. У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, зазначив Василь Сич.

Що відомо

  • В Україні у 2021 році було зареєстровано п’ять випадків захворювання на гарячку Західного Нілу. Зокрема, захворіла 12-річна дівчинка, повідомляє Центру громадського здоров’я МОЗ.

Читайте також

У центрі підтримки переселенців вперше провели вакцинацію від COVID-19

Киян закликають вакцинуватись напередодні сезонного спалаху COVID-19

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!