Не дочекалися комунальників: харків’яни самі ремонтують будинок, в який влучила російська ракета

Фото: Суспільне Харків

Шестеро власників будинку на Одеській намагаються власноруч зробити ремонт в будинку, який зазнав пошкоджень внаслідок російського обстрілу. За місяць люди самостійно залатали отвори в будинку. Робити це довелося тому, що комунальники відновлювальних робіт так і не почали.

Одного з мешканців будинку звуть Павло Рябін. Чоловік дістав забій плеча, коли вибігав з будинку після влучання в нього ракети.

"Ворушиться все тут, сиплеться. Пообвалювалася вся штукатурка, вона клаптями висіла", — каже Павло.

Фото: Суспільне Харків

Російська ракета знищила дві квартири. На їхньому місці утворилася вирва — 16 метрів у діаметрі та шість завглибшки. Після злив вона щоразу заповнюється водою, говорить співвласниця будинку Олена Кулікова.

"Водоканал сказав, що доки у нас немає пориву.. Якщо б у нас тут била фонтаном каналізація або вода питна, а так вони не можуть приїхати. Тому що в них замість чотирьох, як у довоєнний час, зараз 34 заявки на день", — говорить Кулікова.

Фото: Суспільне Харків

Комунальники викачували воду з ями двічі, після зливи у серпні вирва знову наповнилася.

Побитий осколками дах мешканці залатали власним коштом, із найбільшою дірою попросили допомогти знайомих із сусідніх будинків.

"Якщо далі, наприклад, не зміцнити кут фундаменту, то ввесь дах просто піде — людям ніде буде жити", — говорить сусід Павло Похлєбаєв.

Фото: Суспільне Харків

Вибухом у будинку відірвало і газову трубу, тому людям доводиться готувати на вогнищі, каже Лариса Чубова. У цьому будинку вони з чоловіком живуть у знайомих — переїхали до них після обстрілу власної квартири на Північній Салтівці.

"Ми переживаємо вдруге це. Шок. Уже не знаєш навіть, як реагувати", — говорить Лариса.

З проханням відремонтувати будинок мешканці в липні зверталися до мера Ігоря Терехова. Відповіді на заяву не отримали, каже Сергій Куліков.

Фото: Суспільне Харків

"Будинок постраждав же не тільки наш, постраждав 51-й і 47-й, і комунальники полагодили дах на цих будинках. З невідомої нам причини нашим будинком вони взагалі не переймаються. Якщо зараз є можливість якимось чином його відремонтувати, підлатати, восени взагалі цієї можливості не буде, а як прийде зима, взагалі не зрозуміло, що буде далі", — каже Сергій.

У вирві біля будинку утворилася вирва, в якій оселилася жаба. Фото: Суспільне Харків

У Жилкомсервісі Суспільному не відповіли, коли у домі почнуться відновлювальні роботи. На питання про те, коли проведуть обстеження будинку, не відповів і заступник міського голови з питань житлового-комунального господарства Віталій Мірошник.

Читайте також

У Слобідському районі Харкова після обстрілів відновлюють вікна та дахи

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!