Радіаційний фон: на Черкащині показники в допустимих межах

Фото Черкаського обласного гідрометцентру

Радіаційний фон на Черкащині не перевищує допустимих меж. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За словами синоптика, 15 серпня метеостанції області реєстрували показники радіаційного фону в діапазоні 11–14 мкР/год, що в межах природного фону.

Показники радіаційного фону на Черкащині станом на 15 серпня. Фото Черкаського обласного гідрометцентру

"Зокрема, показник рівня гамма-фону в Золотоноші становить 12 мікрорентгенів за годину, в містах Черкаси, Жашків, Звенигородка, Канів та Умань – 13 мікрорентгенів за годину, у Смілі – 14 мікрорентгенів за годину, в Чигирині – 15 мікрорентгенів за годину", – розповів Віталій Постригань.

Контрольний рівень гамма-фону становить 25 мкР/год, сказав синоптик.

Що відомо

  • За показниками, які отримує Національна гідрометеорологічна служба ДСНС України, а також за доступними даними від ДП "НАЕК «Енергоатом" та інших офіційних джерел, станом на 10 годину 15 серпня 2022 року радіаційна ситуація на території України залишається стабільною.
  • Показники рівня радіаційного фону довкілля в зонах спостережень АЕС у порівнянні з середньомісячними величинами не виходили за межі точності їхнього визначення. Підвищення радіаційного фону на цих територіях не зафіксували, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
  • За даними Українського гідрометеорологічного центру, станом на ранок 14 серпня 2022 року найвища величина гамма-фону була зафіксована метеостанцією Чорнобиль і становила 21 мкР/год. На найближчому від Запорізької АЕС пункті спостережень – 18 мкР/год, що нижче від контрольного рівня, поінформував Віталій Постригань.
  • Запорізька атомна електростанція перебуває під контролем російської армії, що унеможливлює забезпечення контролю на цій території.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!