"Чиста питна вода – здорові діти": в ліцеї у Варві встановили систему очистки води

ФОТО: Суспільне Чернігів

У Варвинському ліцеї №1 завершили встановлення інтегрованої системи очистки води. Кошти на це громада отримала завдяки участі у словацькому проєкті "Чиста питна вода – здорові діти". До кінця серпня такі комплекти встановлять іще у двох закладах освіти громади. Це дозволить споживати якісну питну воду понад тисячі учасників освітнього процесу.

Загалом у їдальні в точці подачі питної води встановили 2 крани, ще можна пити воду з спеціально обладнаного фонтану. Сюди вода подається після шести ступенів фільтрації. Для цього у сусідньому приміщенні змонтували інтегровану систему очистки. Вона складається із трьох ключових компонентів. Перший – це фільтр грубої очистки води, розповідає директор КП "Господар" Олександр Ломако.

"Сюди подається вода із централізованого водопостачання. Фільтруються і відбираються домішки – пісок, ржа".
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Далі вода потрапляє до системи комплексної очистки. На фінальному етапі вода проходить п’ять ступенів очистки в системі зворотного осмосу.

"Перший також стоїть фільтр грубої очистки від механічних домішок, два вугільних фільтри та три колби із мембранами, які вже роблять фактично чисту воду для пиття", –каже Олександр Ломако.
Фільтр для очищення води. ФОТО: Суспільне Чернігів

Також є бак-накопичувач на 50 літрів та бак із сольовим розчином для регенерації комплексного фільтра. Вартість системи очистки води коштує приблизно 70 тисяч гривень. Це частина коштів мікрогранту словацької допомоги в рамках Проєкту "Чиста питна вода – здорові діти". Його переможцями Варвинська громада стала наприкінці минулого року, розповідає начальниця відділу соціально-економічного розвитку Оксана Нечай.

"Із місцевого бюджету у нас співфінансування 63 тисячі. Кошти гранту 117 тисяч, але з них ми отримали за умовами конкурсу лише 70%, а тільки після встановлення, проведення заходів із популяризації ми отримаємо решту 30% цього гранту".

Оксана Нечай. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як зазначає директорка Варвинського ліцею №1 Тетяна Прищенко, забруднене не тільки повітря, а і вода.

"Це один із таких чинників здоров’я збережуючих технологій, які використовуються саме в освітньому процесі".

Тетяна Прищенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У громаді до кінця серпня питну воду отримають ще два заклади освіти – Варвинський ліцей №2 та Журавська школа.

За даними досліджень Варвинського відділення Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, вода у місцевих закладах освіти має відхилення за фізико-хімічними показниками, а саме – перевищує вміст заліза. Останній аналіз спеціалісти робили восени минулого року.

Після встановлення очистки води в трьох закладах освіти Варвинської громади користуватися очищеною водою зможуть понад тисяча учасників освітнього процесу.

Детальніше у відео:

Читайте також:

Фінляндія профінансувала проєкти ремонту шкіл в Чернігові та роботу вчителів влітку

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!