Кияни вже повернули частину зброї, інша на обліку — очільник поліції Києва

Солдат ЗСУ на блокпосту. Фото: УНІАН

Близько 1 тисячі з 6,5 тисяч одиниць зброї, виданої поліцією для захисту столиці, кияни вже повернули назад, а решта перебуває на обліку. Про це розповів очільник поліції Києва Іван Вигівський в інтерв'ю "Інтерфаксу".

На думку очільника київської поліції, видати громадянам зброю на початку російського вторгнення було правильним рішенням. Так росіяни та члени ДРГ зрозуміли, що в них стрілятимуть "з кожного кута та вікна", аби захистити свій дім. Водночас є зброя, яку видавали в інших органах.

"Наразі стоїть питання створення єдиного реєстру обігу зброї, воно потребує законодавчого врегулювання, це дасть змогу зробити інвентаризацію зброї, яка є на руках в українців", – сказав Вигівський.

Цьогоріч зафіксували вдвічі більше випадків незаконного поводження зі зброєю, ніж минулого року. Найбільше незаконної зброї у столиці вилучають під час перевірки на блокпостах.

"Загалом із незаконного обігу за період війни ми вилучили 433 одиниці вогнепальної зброї, 11 гранатометів, дев'ять кулеметів, 187 автоматів, 145 пістолетів і понад 73 тис. боєприпасів, зокрема 212 гранат", – повідомив начальник поліції Києва.

Що відомо

  • Ще до повномасштабного вторгнення міністр оборони Олексій Резніков підтримав ідею легалізації короткоствольної вогнепальної зброї для самозахисту, однак додав, що українці повинні мати право лише на зберігання, а не носіння зброї.
  • За результатами опитування в "Дії", півмільйона українців проголосували "за" вільне володіння зброєю для особистого захисту. На думку очільника Національної поліції Ігоря Клименка, до дискусії про легалізацію короткоствольної зброї можна приступати лише після її обліку.
  • Більшість українців вважають, що вільний доступ до вогнепальної зброї сприятиме зміцненню обороноздатності країни. Водночас багато хто побоюється, що це призведе до збільшення злочинності.

Читайте також

Україна впроваджує систему моніторингу та контролю поставленої зброї — Маляр

Як західні партнери перевіряють, де використовується передана Україні зброя

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!