У Сумах показали першу виставу від початку повномасштабної війни

Суспільне Суми

В сумському театрі ім. Щепкіна показали першу від початку війни виставу. Міжсезонні покази розпочали комедією "Арт".

Дмитро вперше за багато часу прийшов подивитися спектакль. Зараз вирішив прийти до театру через війну. "Такий час, можливо, це останній день. Ніхто не знає. Але все буде Україна", — сказав чоловік.

Перший від початку війни спектакль у театрі Щепкіна показали на малій сцені. Найближчим часом майже всі покази відбуватимуться там. За словами директора театру Сергія Дорофєєва буде так, щоб простіше було відпрацювати заходи безпеки під час повітряної тривоги.

Суспільне Суми

Після оголошення тривоги спектаклі призупинятимуть і глядачам запропонують спуститися до укриття. Після скасовування тривоги виставу продовжать.

Суспільне Суми

Комедія "Арт", що відкрила міжсезоння, розповідає про трьох подруг, які з'ясовують стосунки. "Тема дружби, тема жіночої дружби, тема підтримки та взаєморозуміння. Як люди з різними поглядами на життя, на мистецтво можуть знаходити щось спільне і продовжувати жити далі. Тобто вистава про життя, про те, як іноді складно нам розуміти один одного, але це потрібно для того, щоб рухатись далі", — розповів режисер-постановник вистави "Арт" Владислав Писарев.

Актори не виходили на сцену майже пів року. Одна з виконавиць Христина Зограбян каже, що хвилюється, чи зможе вона зіграти легку комедію з огляду на події, які переживають зараз і артисти, і глядачі. "Ти не знаєш, як ти будеш себе вести. І ти не знаєш, як люди, глядачі будуть сприймати це. Це дійсно настільки хвилююче. Я ще такого не відчувала навіть перед найпершою виставою, яку я зіграла в театрі", — розповіла артистка.

Суспільне Суми

До початку ювілейного театрального сезону покажуть поновлені вистави. А у 20-х числах серпня заплановані дві прем'єри: драма "Легені" і вистава за твором Остапа Вишні. Їх покажуть на експериментальній сцені, яка розташована в підвалі театру. "Ми домовилися, що саме на цій сцені ми можемо бути відвертими з глядачами, що ми можемо говорити саме на тій сцені про такі не дуже звичні для сумського глядача теми. Це буде вистава в тому числі з позначкою 18+, як "Легені". В ній ненормативна лексика, але вона досить органічно вписується у сам матеріал, у саму ситуацію, в якій перебувають герої цієї вистави", — розповів генеральний директор — художній керівник сумського театру ім. Щепкіна Сергій Дорофєєв.

Також на сцені театру Щепкіна свої вистави представлять актори Луганського театру.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!