У Новгородці на Кіровоградщині зареєстрували релігійну громаду ПЦУ та планують побудувати храм

Фото: ПЦУ

У селищі Новгородка Кропивницького району зареєстрували релігійну громаду Православної церкви України. Тепер планують побудувати храм, розповів священник Андpій Залуцький.

Його побудують на тому місці, де раніше стояв храм Успіння Пресвятої Богородиці, який спалили за радянських часів. "Це буде церква для людей. Щоб кожен міг прийти та помолитися. Щоб жінок, як з деяких храмів, не виганяли, бо вони прийшли не в спідниці чи без хустки. Людина йде до церкви поспілкуватися з Богом, розказати про свої потреби, знайти душевний спокій".

На будівництво може піти до шести мільйонів гривень, підрахував Андpій Залуцький. "Будемо шукати гранти, може селищна рада підтримає. Люди самі пропонують будувати. Кажуть: з кожного цеглина – і буде храм".

Голова Новгородки Олександр Сириця сказав, будуть шукати шляхи фінансування будівництва. "Як треба, будемо громадою виділяти. Я особисто готовий, але рішення за депутатами та жителями".

Щоб зареєструвати свою релігійну громаду, яка б належала до Православної церкви України, чекали два з половиною місяці, розповів Андpій Залуцький. "Зараз такий час, що ми повинні всі гуртуватися навколо тої церкви, яка підтримує українських воїнів. Яка підтримує бачення українського народу".

З проханням створити релігійну громаду до священника звернулись селищний голова, депутати та місцеві. У Новгородці є церква, яка належить до Української православної церкви московського патріархату. "Ми думали, що вони перейдуть до ПЦУ. Але вони відмовляються", – сказав він.

Протоієрей Михайло Іваник та настоятель Свято-Троїцької церкви, яка належить до МП розповів Суспільному: рішення про перехід не залежить від нього. За його словами, це рішення має ухвалити меценат Микола Монашок, за чиї гроші будувалася церква. "Усі документи у нього, я нічого не вирішую. Він готував документацію, добудовував, але зараз призупинив. Сказав, поки чекаємо".

За словами протоієрея, він перехід до ПЦУ – підтримує. "Всі мої друзі, люди тільки за. Але у нас немає поки можливості".

За словами Михайло Іваника, Микола Монашок нині тимчасово перебуває за кордоном. Журналісти надіслали повідомлення в соцмережі мецената, з проханням зв'язатися з ним. На момент публікації відповіді не отримали.

За словами селищного голови Олександра Сириці, 50% населення ходять до церкви московського патріархату, 50% – хочуть ходити в українську. "Одні досі ходять до МП через отця Михаїла, бо він хороша людина. Коли ми святкували Великдень, то половина місцевих пішли в Свято-Троїцької церкву, половина – на центральну вулицю, де стояв священник з ПЦУ".

За словами Андpія Залуцького, до вересня планують оформити документи на землю, де стоятиме храм, освятити її та поставити там хрест, щоб проводити богослужіння.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!