Німеччина заповнила свої газові сховища на 75%. Шольц обіцяє німцям захист в умовах енергокризи

Ілюстративне фото: maginima / Getty Images

За даними компаній-операторів, попри обмеження постачання газу з Росії Німеччині вдалося з випередженням графіка заповнити свої сховища на 75,43%. А канцлер ФРН Олаф Шольц своєю чергою запевнив, що громадяни Німеччини отримають допомогу в умовах зростання цін на енергоносії.

Як повідомляє DW, у травні 2022 року ЄС ухвалив регламент про зберігання газу, згідно з яким позначки 75% планувалося досягти до 1 вересня, 85% — до 1 жовтня та 95% — до 1 листопада.

За планом Євросоюзу, збільшені запаси газу мають дозволити компенсувати будь-які коливання газового ринку, аж до повного припинення постачання газу з Росії.

В Асоціації німецьких операторів систем зберігання газу та водню INES зазначили, що прискорити заповнення сховищ вдалося завдяки:

  • зниженню споживання газу влітку;
  • збільшенню обсягів імпорту з Північно-Західної Європи.

Канцлер ФРН Олаф Шольц своєю чергою запевнив, що громадяни Німеччини отримають допомогу в умовах зростання цін на тепло та енергію. Про це він заявив у подкасті Kanzler Kompakt, передає Укрінформ.

"Цей рік принесе великі виклики. Виклики, що є результатом війни, яку Росія розв'язала проти України. Виклики, які існують для енергетичної безпеки нашої країни. І, звичайно, виклики, пов'язані зі зростанням цін", — сказав політик.

Шольц запевнив, що німецький уряд підготувався, щоб країна могла це пережити і залишатися згуртованою.

Зокрема, канцлер згадав про будівництво терміналів для скрапленого газу, перезапуск виведених з експлуатації вугільних електростанцій. За його словами, також розглядається питання доцільності продовження на певний час роботи трьох АЕС, які раніше планувалося вивести з експлуатації.

Шольц також зазначив, що для допомоги населенню німецький уряд запустив два великі пакети допомоги на 30 мільярдів євро.

Що відомо

  • У Німеччині виникла енергетична криза через те, що російський "Газпром" значно зменшив постачання газу. 14 липня "Газпром" заявив, що скоротив постачання природного газу по "Північним потоком-1" на 40%.
  • 20 липня президент РФ Володимир Путін заявив, що пропускна спроможність газопроводу "Північний потік-1" може бути ще більше скорочена через повільний прогрес в обслуговуванні обладнання.
  • 25 липня "Газпром" заявив, що зупинить експлуатацію турбіни Siemens на компресійній станції "Портова", яка забезпечує прокачування газу "Північним потоком-1", задля ремонту.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина не може покладатися на Росію, оскільки вона не стає більш надійним постачальником газу, ніж є зараз, а коаліційний уряд Німеччини шукає альтернативу російським енергоносіям.
  • Міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина та інші країни ЄС не можуть покладатися на зобов'язання "Газпрому" і мають бути готовими на випадок, якщо Росія знову вирішить перекрити постачання газу "Північним потоком". Він констатував, що Росія використовує газ як інструмент шантажу.
  • 26 липня через скорочення російською компанією-монополістом "Газпром" поставок газу у Європу, ціни на паливо підскочили на 20%, сягнувши майже 2300 доларів за тисячу кубометрів.
  • Того ж дня країни-члени Європейського Союзу офіційно погодилися на добровільне скорочення попиту на природний газ на 15% у порівнянні з їхнім середнім споживанням за останні п’ять років.
  • 27 липня стало відомо, що "Газпром" скоротить постачання газу "Північним потоком-1" до рівня не вище 20% від його пропускної спроможності. Постачання становитиме не більше 33 мільйонів кубометрів щодобово за планового обсягу 167 мільйонів.

Читайте також

Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк

Німеччина недооцінила свою залежність від російських енергоносіїв — Die Welt

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!