Миколаївські парамедики рятують життя в 20 км від лінії фронту

Фото: Єлизавета Кротик

Військовим та цивільним на передовій першу невідкладну допомогу надають парамедики. Вони забирають поранених з гарячих точок та дорогою до найближчої лікарні стабілізують стан.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з парамедиками про порятунок поранених та принципи роботи.

Основна задача — стабілізувати пацієнта, розповідає парамедик Тарас. Чоловік працює на Миколаївщині три місяці. Перед цим працював в екстреній медичній допомозі на Вінниччині.

"Воно чим відрізняється від цивільної медицини, тим що в цивільній медицині ми можемо на місці тих 5-10 хвилин побути, щоб його стабілізувати, а потім їхати, а тут нам доводиться це все робити у дорозі. Ми не стоїмо, не чекаємо, бо тут рівень небезпеки дуже великий", — говорить парамедик.

Медичні засоби парамедика. Фото: Єлизавета Кротик

Чоловік показав кореспондентам медичні засоби та препарати, які використовують при екстреній допомозі. Зокрема повітряводи назальні, мішок Амбу, засоби для зупинки кровотечі тощо.

"Найважче те, що зараз йдуть такі бойові дії, що дуже багато поранених, які поранені зброєю масового ураження. Тобто це артилерійські обстріли, це танкові обстріли, це мінометні поранення і часто бувають ураження кінцівок, буває ампутація кінцівок, як нижніх, так і верхніх, буває ураження черевної порожнини, ураження грудної порожнини, ураження голови. Ми повинні відразу прийняти пораненого, надати йому невідкладну допомогу і госпіталізувати в найближчий лікувальний заклад", — пояснює Тарас.

Парамедики працюють екіпажем, до якого входять лікар, фельдшер та водій. Від кожного залежить порятунок пораненого.

"Залежить від кількості потерпілих, від їхньої важкості. Ми тут працюємо, ми можемо за раз забрати двох важких, може так бути, що один надає допомогу одному, а другий іншому", — розповів парамедик.

Автомобіль, в якому парамедики перевозять хворих та поранених. Фото: Єлизавета Кротик

Лінія фронту в 20 кілометрах від місця дислокації парамедиків. Вони надають допомогу як військовим, так і цивільним з ближніх сіл. Парамедики завжди працюють в екстремальних умовах, вони їдуть туди, куди звичайні швидкі не доїжджають. Постійно доводиться евакуйовувати поранених під час обстрілів.

Про умови роботи та власні емоції під час виконання обов'язків Тарас говорить: "Екстремальні умови тут практично завжди, а все залежить від того, коли і як обстріли. Коли обстріли частіше, то більше, на превеликий жаль, нам роботи. Скажу правду, що перші дні було неприємно, трохи напружувало, тепер ми більш звикли, ми віримо, що перемога завжди буде за нами, наше діло праве і ми тут для того, щоб перемогу цю наблизити і ми не думаємо про ці складнощі, ми думаємо про те, щоб швидше настала наша перемога".

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!