Ринок нерухомості у Хмельницькому: нові квартири не будуються, покупців мало

Суспільне

На п’ять тисяч гривень, в порівнянні з лютим, зросла вартість одного квадратного метра у гривнях у новобудовах Хмельницького. Про це розповіла членкиня Асоціації фахівців з нерухомості України Наталя Гладиш. Проте, у перерахунку на долари, вона не змінилась і становить, в середньому, 500-600 доларів за один квадратний метр. За словами ріелторки, вартість одного квадратного метру у новобудовах Хмельницького – одна з найнижчих в Україні.

Хмельничанка Оксана розповідає: взимку вона прицінювалась до квартир у хмельницьких новобудовах – обирала оптимальний для себе варіант. Війна внесла свої корективи.

«До 24 лютого планувалося придбання квартири у новобудові. Але з війною і взагалі з ситуацією в країні незрозуміло як бути далі. Тому що і ціни зростають, і невідомо, чи це житло буде добудовано, чи воно буде здано. Тому зараз зайняла більш таку вичікувальну позицію», - говорить Оксана.

Попит на житло у хмельницьких новобудовах після 24 лютого зменшився у рази, – розповідає директор однієї з хмельницьких будівельних компаній Богдан Сенчук.

«Взагалі будівельна галузь України, і в Хмельницькому в тому числі, в такому, лежачому я би сказав, стані. Будівельні матеріали здорожчали в рази – на 100 і більше відсотків. Крім того піднялось в ціні паливо і доставка матеріалів зросла», - каже Богдан Сенчук.

Директор хмельницької будівельної компанії Богдан Сенчук каже, що будівельна галузь України, і Хмельниччини в тому ж числі, знаходиться наразі у "лежачому" стані. Суспільне

За словами членкині Асоціації фахівців з нерухомості України Наталі Гладиш, хмельницький ринок нерухомості одразу реагує на новини та події в Україні. Після ракетного удару по центру Вінниці, ринок нерухомості на кілька тижнів затих, – каже ріелторка.

«На сьогодні середня ціна квадратного метра, в залежності від забудовника, коливається в районі 19 тисяч гривень за квадратний метр. Люди важко приймають рішення на етапі фундаменту придбати житло. Чому? Тому що, по-перше, нестабільна ситуація в країні, по-друге, вони не знають, як буде змінюватись законодавство, які технічні норми буде ставити держава, вимоги до забудовника для того, щоб ввести будинок в експлуатацію. Це може бути та ж сама наявність бомбосховищ», - розповідає Наталя Гладиш.

Більше 40 будівельних компаній зареєстровано у Хмельницькому, – розповідає заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук. За його словами, двадцять із них у 2021 році подавали документи про початок будівництва чи здачу об’єктів в експлуатацію. Загалом минулого року в Хмельницькому здали в експлуатацію 200 тисяч квадратних метрів житла в новобудовах.

"Люди зараз важче приймають рішення щодо купівлі нерухомості, особливо в новобудовах, які ще будуються": членкиня Асоціації фахівців з нерухомості України Наталя Гладиш. Суспільне

«Це є суттєво менше, ніж в попередні роки, коли був своєрідний бум, 2014-2017 роки, але це досить непоганий показник. І 2022 рік розпочинався теж не погано, на рівні з 2021 роком. Вже до 24 лютого було здано орієнтовно 19 тисяч квадратних метрів житла, порівняно з 2021 роком, де було 25 тисяч квадратних метрів за перший квартал», - говорить посадовець.

Нині, зі слів Миколи Ваврищука, пропозиції по новобудовах у Хмельницькому перевищують попит.

«Порівняно з іншими містами, в Хмельницькому будівництво триває. Ціна, в порівнянні з іншими обласними центрами, як завжди нижча. У нас завжди була нижча в Хмельницькому ціна. Це пов’язано з великою кількістю забудовників», - зауважує заступник міського голови.

З першого жовтня уряд планує запустити програму «Доступна іпотека» під три відсотки для військових, правоохоронців, вчителів і лікарів. Для решти категорій громадян її планують запровадити з січня під сім відсотків. На думку директора однієї з хмельницьких будівельних компаній Богдана Сенчука, це частково підсилить роботу будівельних компаній та дасть хоч і невеликий, але позитивний ефект.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький

у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!