Визнання Росії державою-спонсором тероризму: МЗС РФ погрожує Вашингтону розірванням дипломатичних відносин

Ілюстративне фото: Unsplash

Москва попередила Вашингтон, що визнання Росії "країною-спонсором тероризму" стане "точкою неповернення", і що Росія в такому разі може знизити рівень дипломатичних відносин зі США або розірвати їх.

Про це заявив директор департаменту Північної Америки МЗС Російської Федерації Олександр Дарчієв в інтерв'ю російському ТАСС.

"Не хотілось би вдаватися в гіпотетичні міркування про те, що можливо, а що ні в нинішній турбулентній ситуації, коли західники на чолі з США розтоптали міжнародне право і абсолютні табу в дипломатичній практиці", — відповів Дарчієв на питання про те, чи можливе зниження дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами.

За його словами, якщо Вашингтон визнає Росію державою-спонсором тероризму, це обернеться "найсерйознішою супутньою шкодою двостороннім дипломатичним відносинам", і американська сторона вже "про це попереджена".

Що відомо

  • 28 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має бути визнана державою — спонсором тероризму з огляду на розв’язану нею агресивну війну проти України.
  • 10 червня Зеленський повідомив, що із 2014 року Росія порушила близько 400 міжнародних договорів, однією зі сторін у яких є Україна, зокрема Будапештський Меморандум, Статут Організації об'єднаних націй, низку конвенцій ООН та Гельсінські угоди.
  • Комітет Сенату США 24 червня схвалив резолюцію про визнання РФ країною-спонсором тероризму.
  • 24 липня послиня США в Україні Бріджит Брінк заявила, що Вашингтон серйозно розглядає питання про оголошення Росії державою-спонсором тероризму.
  • 28 липня Сенат США ухвалив резолюцію, яка закликає Держдеп визнати Росію державою-спонсором тероризму через події в Україні, Чечні, Грузії та Сирії, які призвели "до загибелі незліченної кількості людей.
  • Терористичною державою Росію вже визнали Литва та Латвія.

Читайте також

"Важко зрозуміти, чому РФ може не потрапити під визначення держава-спонсор тероризму" — дослідник Крістофер Етвуд

Послиня США з питань глобального кримінального правосуддя — про міжнародний трибунал, геноцид та співпрацю з Україною

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!