"Закликаємо світ не допустити судилища над українськими захисниками в Маріуполі " — спільна заява сил безпеки і оборони

Солдат полку "Азов" стоїть на руїнах металургійного заводу «Азовсталь" під час його облоги в Маріуполі. Україна, травень 2022 року. Фото: Дмитро Козацький

Представники сектору безпеки і оборони України виступили з спільною заявою щодо утримуваних Росією захисників Маріуполя у якій закликали світову спільноту не допустити розправу під виглядом суду над українськими військовими.

Спільну заяву поширила на своїй сторінці Служба безпеки України.

В тексті йдеться про те, що операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти життя українцям: "Альтернативи на кшталт екстракшн не було, стояв вибір — операція з порятунку чи загибель на "Азовсталі" насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися", — йдеться у повідомленні.

Тяжкопоранених вдалося врятувати першими під час обміну в червні: 144 особи, з яких 95 – захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію, зазначають представники сектору безпеки і оборони.

Вони додають, що Росія не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни: "Зі свого боку Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами... Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки", — наполягають сили безпеки і оборони.

До складу сектору безпеки і оборони входять: Міністерство оборони України, Збройні Сили України, Державна спеціальна служба транспорту, Міністерство внутрішніх справ України, Національна гвардія України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Державна міграційна служба України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Служба безпеки України, Управління державної охорони України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Апарат Ради національної безпеки і оборони України, розвідувальні органи України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну військово-промислову політику.

Що відомо

  • 6 серпня з'явилась інформація про те, що на сцені маріупольської камерної філармонії російські військові збирають тюремні клітки. Діаметр арматури — 20 мм. Про це повідомили в Маріупольській міській раді: "Окупанти у Маріуполі планують провести самосуд над українськими захисниками. Загарбники планують у вересні влаштувати показовий "суд" над захисниками України", — повідомили в міській раді.
  • Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!