"Проявляти співчуття — поза протоколом", — харківська поліцейська розповіла про роботу на війні

Ексклюзивно
Історія поліцейської Валерії Донець, яка після липневого обстрілу дві години тримала руку чоловіка на місці загибелі його сина

Фото з працівницею поліції, яка тримає за руку батька загиблого хлопця, після обстрілу Харкова 20 липня опублікували українські та світові ЗМІ. На місці події працювала поліцейська з підрозділу превенції Валерія Донець. Вона каже: героїнею себе не вважає, діяла перш за все як людина.

Валерія працює у поліції з 2005 року, змалку хотіла служити у правоохоронних органах. 20 липня, коли російська армія обстріляла зупинку громадського транспорту, Валерія приїхала на місце обстрілу однією з перших. Коли побачила батька загиблого підлітка, взяла його за руку. Чоловік читав молитву над загиблим сином.

Валерія Донець та батько загиблого сина на місці обстрілу. 20 липня 2022. Фото: Суспільне Харків

"Записати сухо по протоколу його дані та сказати "Бувайте, я пішла" — якось не змогла. Він попросив, побудьте тут. Я залишилась біля нього. Попросила: можна я візьму вас за руку? Тому що, розумієте, у ситуації, що склалася, немає таких слів. Я думаю, жодна людина їх би не знайшла, щоб сказати", — говорить жінка.

Читайте також: Займався бальними танцями разом із сестрою: що відомо про загиблого 13-річного хлопця у Харкові

"Не час зараз бути жорстоким або абстрагуватись. Не час. У нас головна мета — це перемога", — говорить Донець.

Суспільне Харків

"Кожна історія — вона не проходить повз. За кожну людину, за кожну дитину ти переживаєш", — ділиться поліцейська.

В ювенальній превенції Валерія займається всіма справами, пов'язаними з дітьми. За її спостереженнями, після повномасштабного вторгнення харківські діти стали більш свідомими та патріотичними: "Я бачила компанію дітей, підлітків. Вони не розпивали спиртні напої, не курили цигарки, вони співали пісню "Ой у лузі червона калина". Це показник".

Поліцейська радить дорослим бути більш пильними до себе та своїх дітей — навчити дітей не ігнорувати повітряні тривоги, ходити в укриття, не користуватися навушниками, дослухатися до ситуації навколо. І на власному прикладі показувати, як грамотно діяти у надзвичайній ситуації.

Що відомо

  • Вранці 20 липня російські окупанти обстріляли Харків з "Урагану". Загинули троє людей на зупинці транспорту, серед них 13-річний Дмитро. Поранення дістала його 15-річна сестра. Після того, як її стан покращився, дівчину виписали з лікарні.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!