Як військовослужбовцям підтвердити статус учасника АТО/ООС та відновити знищені документи — пояснює експерт

Фото: УНІАН

Підтвердити свій статус учасника АТО/ ООС, військовослужбовці, у яких знищені документи, можуть через відділ Міністерства у справах ветеранів України у Запорізькій області.

Про це Суспільному Запоріжжя розказав начальник відділу установи Костянтин Денисов.

За його словами, щоб отримати витяг з Єдиного реєстру щодо участі в АТО/ООС, потрібно написати заяву та надати копію паспорта й ідентифікаційного коду.

"Ця заява нами реєструється. Далі вже передається на Київ, центральний апарат міністерства у справах ветеранів. Там розглядається, і потім видається в електронному вигляді довідка. Після того, як Україна переможе і ми повернемо окуповані території, вони вже можуть починати процес відновлення посвідчень учасників бойових дій. Але там вони вже звертаються безпосередньо або до своєї військової частини, або до територіальних центрів комплектації Міністерства оборони. Наразі частина відомчих комісій не працює".

Документи та бази даних щодо учасників АТО/ООС у деяких громадах Запорізької області були знищені, аби персональні дані не потрапили до російських військових на окупованих територіях.

"Фізичні от ці от свої паперові посвідчення і паперові довідки про безпосередню участь, вони їх знищували для того, щоб при виході на територію підконтрольну України у них не було проблем і у їхніх родичів не було проблем. Коли окупаційні адміністрації знаходили учасників бойових дій АТО чи ООС, і були офіційні повідомлення про викрадення або затримання чи взяття в заручники таких людей".

Костянтин Денисов зазначає, що те, як окупанти отримували інформацію про учасників бойових дій АТО чи ООС, а також їхніх рідних — на це мають дати відповідь правоохоронні органи.

Читайте також

Як відновити втрачені під час війни медичні документи. Пояснення МОЗ

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!