Президентові Федерації гандболу Норвегії висунули попередження через заяви про санкції проти Росії: як він відреагував

facebook.com/kaaregeirlio

Очільник федерації не відмовився від своїх слів.

Президент Федерації гандболу Норвегії Каре Ґейр Ліо отримав попередження від комісії етики Міжнародної федерації гандболу (IHF) через висловлювання щодо залученості Росії та Білорусі до міжнародного спорту. Про це повідомляє портал Inside the Games із посиланням на Федерацію гандболу Росії, яка поширила листа від комісії. Також цю інформацію підтвердило норвезьке видання VG.

У інтерв'ю VG після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ліо підтримав ізоляцію РФ від спортивного світу. Зокрема, президент норвезької федерації закликав позбавити Росію членства в міжнародній і європейській федераціях, а також відмовитися від контрактів із російськими й білоруськими спонсорами.

Наразі збірні Росії та Білорусі усунуті від міжнародних змагань з гандболу, а також позбавлені права проводити турніри під егідою IHF. Проте ці країни досі мають членство в цій організації.

ФГР звернулася до комісії IHF із заявою, що президент норвезької федерації нібито порушив етичні норми організації. Російська федерація стверджує, що отримала відповідь від комісії, яка висунула "попередження" Ліо за "порушення" кодексу етики.

Читайте також: Топкоманда жіночого чемпіонату України з гандболу "Галичанка" в наступному сезоні гратиме в польській Суперлізі

Як на рішення комісії відреагував Ліо

У коментарі VG президент ФГН зазначив, що "не відмовляється від своїх слів" і що не сприймає цю ситуацію "надто серйозно", хоча й "узяв до уваги попередження IHF".

"Не зовсім розумію, [що означає це попередження]. Гадаю, мені треба бути обережнішим зі словами. Але я лише озвучив позицію, яку підтримала вся норвезька гандбольна спільнота".

Заяву Ліо, зокрема, підтримала й рада Федерації гандболу Норвегії.

"Нам відомо, що [Сєргєй] ШишкарьовПрезидент Федерації гандболу Росії близький до Владіміра Путіна, і нам відомо, що [його компанія] "Дело"Транспортно-логістичний холдинг, який керує морськими контейнерними терміналами, зокрема в Азовсько-Чорноморському басейні. надає послуги, від яких залежить Путін", – сказав Ліо, згадавши про російську компанію, що стала титульним спонсором жіночої Ліги чемпіонів з гандболу. Після повномасштабного вторгнення від цього спонсора відмовилися.

У минулому Шишкарьов був депутатом Держдуми (до 2011 року) та входив до морської колегії при правлінні РФ (2013-2018).

Як у спорті реагують на війну Росії проти України