У громаді на Тернопільщині не спішать продавати пшеницю нового врожаю

Суспільне Тернопіль

У фермерському господарстві в Козівській громаді тривають жнива. Минулорічний врожай продали, зараз шукають ринки збуту для збіжжя, яке зібрали цього року. Про це розповів Суспільному голова господарства Олександр Пеляк.

За його словами, ціна пшениці на ринку збуту, порівняно з минулим роком, низька, тому чекають, коли її вартість зросте.

Олександр Пеляк, голова фермерського господарства. Суспільне Тернопіль

"На половину приблизно знизилася вартість. В залежності від культури, щось на 30%, щось на 60. Відповідно, продукція, що потрібна для вирощування сільськогосподарських культур, зросла в рази. Це і газ дорогий, і міндобриво та засоби захисту рослин. Але розуміємо, який час. Ціна пшениці на ринку приблизно 5 тисяч гривень за тонну. Якщо міндобриво коштує 50 тисяч, то потрібно 10 тонн пшениці на одну тонну міндобрива, що вкрай складно", – говорить Пеляк.

Жнива у Козівській громаді. Суспільне Тернопіль

На полі в селі Плотича Козівської громади молотять пшеницю. Голова фермерського господарства каже, обробляють 4 тисячі гектарів землі.

"Ми засіяли озиму пшеницю на площі 900 гектарів. Її залишилося зібрати менш як на половині. Заважають дощі. Вже зібрали озимий ріпак на площі 800 гектарів і на площі пів тисячі гектарів обмолотили ярий ячмінь. У нас працює шість потужних комбайнів. Кожен рік стикаємося з проблемою – з дощовою погодою. Треба все робити вчасно і вибирати ті вікна, де можна вийти в поле та зібрати хліб. У середньому збираємо 85 центнерів пшениці з гектара. Все залежить від сорту. Порівняно з минулим роком, рівень такий самий. Ліпше себе показав ярий ячмінь. Він дав близько 82 центнери. Озимий ячмінь – 51 центнер".

Зерно нового врожаю. Суспільне Тернопіль

Олександр Пеляк розповідає, врожай, який зібрали торік, вдалося продати. Зараз домовляються з партнерами про реалізацію цьогорічного збіжжя.

"Ріпак уже почали реалізовувати. Набираємо в беги, відвантажуємо на Німеччину. У нас ярий ячмінь пивоварного сорту Квенч. Його будуть переробляти на солод на наших заводах. Ріпак – також є пропозиції від наших переробних заводів. Другу частину будемо реалізовувати тут, на місці. Ведемо перемовини за хорошу ціну, за поставки, за плату. Складність ще виявилася в тому, що довго чекати на кошти. Поки машини відвезуть, поки за кордоном покупець прийме, побачить якість, лише тоді платить".

Зернові елеватори. Суспільне Тернопіль

Зібране зерно, каже Пеляк, везуть на елеватор. Тут його зберігають.

"Все зерно надходить сюди. Лабораторія відбирає зразки, тоді бачимо, куди його подіти. Якщо потрібно досушити, досушуємо. Сушка є. Якщо потрібно очистити – очищаємо. Майже все зерно очищається. Лабораторія проводить аналіз на вологість та всі інші показники. Тоді засипаємо на силос".

Жнивують поміж дощами. Суспільне Тернопіль

Свіжий урожай пшениці продавати не спішать, каже Пеляк.

"Хочемо приберегти пшеницю. Відчуваємо, що вона буде в попиті. В цьому році не так багато є продовольчої пшениці, і, можливо, за рахунок того, що була велика спека, тому вона гарно наливалася. Ми здали на показники – третій клас, хороший результат для цього року. То ми хочемо її приберегти до ліпшої ціни".

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!