Цілком таємно: як на Івано-Франківщині готувалися до проведення мультитесту в умовах повномасштабної війни

Фото: Суспільне Закарпаття

У 2022 році на Івано-Франківщині приблизно 8 000 вступників зареєструвалися на мультипредметний тест, явка склала орієнтовно 90%. 25 абітурієнтів отримали по 200 балів з трьох предметів, 83 — з двох, 332 — з одного. Четверо дітей припинили тестування через порушення процедури.

Про те, як область готувалася до мультитесту під час повномасштабної війни та які проблеми виникали під час складання іспиту, розповів керівник Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук на брифінгу в обласній військовій адміністрації.

Ми спеціально запустили "качку", що тестування почнеться 18 липня

Зі слів Богдана Томенчука, логістика проведення ЗНО-2022 — дуже схожа до військової логістики: від доставки тестових завдань до формування персоналу.

"Було абсолютно зрозуміло, що ми не можемо собі дозволити розкоші концентрувати у великій чи малій кількості дітей у конкретних навчальних закладах, бо ніхто, на жаль, ні від чого не був застрахований", — розповідає Богдан Томенчук.

За його словами, інформацію про місце та час проведення тестування тримали у секреті від усіх, крім вступника. Кожному потенційному учаснику приходило SMS із логіном та паролем до його інформаційної сторінки на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.

"Ми спеціально запустили "качку", що тестування почнеться 18 липня, хоча насправді воно почалося 22 липня. Дуже дякую пресі, що зуміли витримати режим "білої тиші". Ми переконали всіх: закінчимо, тоді розкажемо, де було і як", — говорить Богдан Томенчук.

Він також додає, що під час тестувань ні рятувальники, ні поліцейські не мали роботи: "Але це не означає, що до тих пір вони нічого не зробили. Це — як суддя на футбольному полі: він найкращий тоді, коли він непомітний".

Технічних проблем під час тестування не було

Для складання мультитесту програмісти розробили унікальну серверну систему, завдяки якій його вдалося успішно провести у декілька сесій, каже Богдан Томенчук.

"Були сформовані тимчасові екзаменаційні центри — школи з двома-трьома потужно організованими комп'ютерними класами. Проблем з інтернетом не було. Лише у Косівському районі стався збій електрики. Ці діти складатимуть тестування під час додаткової сесії", — говорить керівник Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Завдання були безумовно простіші

Богдан Томенчук каже, що не захоплювався б кількістю вступників, які склали мультитест на 200 балів, позаяк завдання були простіші, ніж на тестуваннях у попередні роки.

"Ви ж розумієте, що ми — не вар'яти, і не могли поставити перед дітьми надзвичайно складні завдання у цей час. Тому завдання були безумовно простіші. Але всі перебували в рівних умовах", — каже Богдан Томенчук.

Натомість додає: явки у 90% не спостерігалося навіть у попередні роки.

Хтось не повірив, що ми вміємо шукати мобільні телефони

Зі слів Богдана Томенчука, у межах тестування в області відбулося чотири вилучення, два з них — в Івано-Франківському районі.

"Ну хтось не повірив, що ми вміємо шукати мобільні телефони", — сказав Богдан Томенчук.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!