"Мамо, я не хочу війни": організатори зібрали понад 14 тисяч дитячих малюнків

Фото: пресслужба проєкту

Українсько-польський проєкт "Мамо, я не хочу війни" оприлюднив повний каталог дитячих малюнків про війну в Україні, а також роботи про Другу світову війну.

За пʼять місяців роботи проєкту вдалося зібрати понад 14 000 робіт українських дітей.

"Збірка таких малюнків є нагадуванням і застереженням для людства, яке має знати, що своєю жорстокістю війна нелюдським чином ранить також фізично та психічно малих дітей, і що незрозуміле ні для кого дикунство людини, яка жорстоко знищує своїх ближніх, відображається в ураженій дитячій психіці і залишає там глибокі та небезпечні сліди та важкі моральні плями на все життя", — зазначила співорганізаторка проєкту Дорота Садовська з Варшавського Університету.

У межах цього проєкту зараз проходять виставки малюнків польських та українських дітей у понад 25 містах Польщі. Перші експозиції пройшли 19 липня в Перемишлі, Познані, Катовіце й Варшаві. Організатором є Державні Архіви Польщі у співпраці з партнерами з України — з українською фундацією "Мамо, я бачу війну".

"Проєкт "Мамо, я бачу війну" створений для того, щоб показати війну очима дітей України та вкотре привернути увагу світової спільноти до жорстокого вторгнення російського загарбника", – зазначає співорганізаторка Ольга Кулініч.

Фото: пресслужба проєкту

Фото: пресслужба проєкту

Фото: пресслужба проєкту

Більше про українське мистецтво

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!