Демонтаж щита "Батьківщини-матері" відбуватиметься згідно із законом — Ткаченко

Фото: з сайту МКІП

Демонтаж та зміна вигляду щита монумента "Батьківщина-мати" відбуватиметься згідно із законом. Про це в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Будемо знімати серп і молот, будемо обережно переносити пам'ятники російським діячам. Але будемо робити це згідно з законом. Ми все ж таки європейська держава. Щодо щита "Батьківщини-матері" — зараз триває технічний огляд. Після цього мають бути залучені провідні українські інститути з оцінки того, яким чином можна підійти до його демонтажу, до вирішення питання в законодавчій сфері щодо врегулювання розбіжностей закону про вшанування Другої світової війни та боротьби з радянськими символами", — сказав міністр.

За словами Ткаченка, проєкт заміни на щиті серпа та молота на герб України вже готовий.

"Вже створено проєкт заміни. Я думаю, що до кінця цього року проєктно-технічні роботи ми зможемо провести, ресурсів вистачить. А от сам факт демонтажу, думаю, розпочнемо у наступному році. Так само як і конкурс на проєкт тризуба, який ми збираємося там розмістити. Все ж таки 780 тисяч людей проголосувало в Дії. Це переконливий доказ того, чого насправді хотіла б бачити громадськість на символі, який за цей час набув уже зовсім іншого значення", — підкреслив Олександр Ткаченко.

Що відомо

  • Результати голосування в Дії показали, що 85% опитаних українців бажають замінити герб СРСР на державний герб на щиті монументальної скульптури "Батьківщина-мати". Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
  • 7 липня Міністерство культури та інформаційної політики запустило опитування в застосунку "Дія" – "Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента "Батьківщина-Мати"?"
  • Мистецтвознавиця та співробітниця музею історії Києва Катерина Липа в інтервʼю  Радіо НВ заявила, що радянський герб технічно неможливо демонтувати.
  • Скульптура «Батьківщина-мати» – це суцільнозварна сталева споруда, яка складається з трьох шарів: основного сталевого каркаса вагою понад 280 т, допоміжного каркаса з обшивкою вагою 108 т і самої обшивки з півтораміліметрової нержавіючої сталі вагою 90 т, яку виготовлено з 27 багатотонних блоків. Спеціальний метод зварювання розроблений Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона. Загалом під час монтажу було покладено близько 30 км зварювальних швів. Щит має розмір 12х8 м; меч – довжину 16 м. На вістрі меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження.

Читайте також

"Задача не в тому, щоб помститися минулому": експертка Мінкульту прокоментувала дерусифікацію у Києві

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!