Мрії за фото: у зруйнованій Лукашівці діти брали участь у фотопроєкті та отримали подарунки

ФОТО: Суспільне Чернігів

Дев’ять дітей зі звільненої Лукашівки на Чернігівщині взяли участь у благодійному проєкті київських волонтерів "За блакитними очима". Тиждень підлітки знімали своє життя на одноразові плівкові камери та писали найзаповітніші бажання. Фотографували діти зруйновані будинки, техніку, тварин та природу. Потім їх світлини збирали лайки та донати у соцмережах.

Волонтери Артем Скороходько та Дмитро Зубков ініціатори проєкту. Возити гуманітарну допомогу до Лукашівки почали відразу після її звільнення. Згодом подружилися із місцевими дітьми.

Волонтери з дітьми. ФОТО: Суспільне Чернігів

Навесні під час однієї з поїздок, волонтери привезли в Лукашівку дитячі іграшки, серед них були й разові плівкові фотоапарати.

Фотопроєкт. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ними зацікавилося дев’ять дітей. Дмитро розповів, вони показали, як користуватися технікою, та дали тиждень знімати все, що бажають.

"По-перше, ми були раді зібрати всі камери. Ми розраховували, що 3-4 заберемо назад. Десь забув, десь поїхав, розібрати, засвітити плівку. Ми просто відфільтрували на предмет дубляжу і все. У нас матеріалу готового, цікавого і сторітейлінг, технічно, з різних кутів його можна крутити, 150+ фотографій".

Волонтери Артем Скороходько та Дмитро Зубков. ФОТО: Суспільне Чернігів

Артем Скороходько додав, що знімки опублікували на сторінці проєкту в Інстаграмі. Разом зі світлинами – листи мрій та бажань учасників проєкту,

"За перші дві з половиною доби аудиторія з нуля виросла до 10 тисяч підписників. Це без реклами, без промо, без ніяких блогерів", – сказав Артем.

Фотороботи дітей. ФОТО: Суспільне Чернігів

Фотороботи дітей. ФОТО: Суспільне Чернігів

За свої роботи учасники проєкту отримали бажані подарунки: телефон, велосипед, ролики.

Списки бажаних подарунків. ФОТО: Суспільне Чернігів

Діти отримали подарунки чітко за списком. Будь-хто міг скинути гроші на дитячу мрію.

Діти з подарунками. ФОТО: Суспільне Чернігів

Марія Уварова у подарунок отримала шиншилу.

"Мені її принесли, я стою не розумію, що відбувається, мама почала плакати, я почала стрибати від радості. Ми давно про неї читали, хотіли. Не було можливості її купити через вартість".

Марія з шиншилою. ФОТО: Суспільне Чернігів

Наприкінці липня волонтери організували благодійну фотовиставку в Києві. Враховуючи успіх проєкту, Артем та Дмитро планують його продовження, але вже в інших постраждалих від війни областях.

Детальніше — у сюжеті:

Читайте також:

"Квартира пішла на мотоцикли" — історія чернігівського колекціонера техніки

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!