У Полтаві розпочали ремонт ліфтів за понад 3 мільйони гривень

фото: Суспільне Полтава

До кінця року у Полтаві мають відремонтувати 13 ліфтів у багатоповерхівках міста. На це із бюджету громади витратять понад 3 мільйони гривень, розповів Суспільному перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

У під’їзді одного із 9-поверхових будинків у Полтаві прибирає 77-річна Поліна Олександрівна.

"Я тут чергова. Чергую, слідкую, але ліфт ламається дуже часто. Ледь не кожен тиждень. Застрягаємо, викликаємо слюсаря, ремонтує. І старенькі тут, і вони застрягають, а тоді чекають, поки приїдуть (фахівці – ред.). А діти перелякані кричать у ліфті", — говорить жителька Полтави Поліна Ганжа.

Будинки, у яких мають відремонтувати ліфти. фото: Суспільне Полтава

Його у будинку планують відремонтувати за рахунок бюджету громади. Загалом мають виконати роботи у 13 ліфтах полтавських багатоповерхівок. Це, зокрема, на вулицях Залізна, Гетьмана Сагайдачного, Михайла Грушевського та інші.

"При формуванні бюджету ми передбачили 3 мільйона 54 тисячі гривень на поточний ремонт ліфтів, не на капітальний. Робиться дефектний акт, потім дефектний акт визначає, що треба ремонтувати – чи трос, підшипники, чи підйомний механізм. І потім по цьому акту проводяться певні роботи", — говорить перший заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

За словами Валерія Пархоменка, обирають ліфти для ремонту за дефектним листом, який складають комунальники. Роботи можуть виконувати лише в тих будинках, які обслуговують представники міського управління житлово-комунального господарства. Решту мають ремонтувати за рахунок об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Ліфт у одному з будинків Полтави. фото: Суспільне Полтава

Планують зробити ремонт і в дев’ятиповерхівці, де мешкає 74-річний Григорій Калініченко.

"Щодня користуємося ним. Поки працює. Але бувають такі моменти, коли двері відчиняють, не спрацьовує кінцевичок (? – кінцевий вимикач (кінцевик), який спрацьовує, коли механічна частина пристрою досягає певного положення). Тобто викликаємо ліфтера, запускають, щоб їздив ліфт, але не усувають причину, чому він стає", — розповідає житель Полтави Григорій Калініченко.

За словами заступника голови громади Валерія Пархоменка, наразі завершити ремонти планують до кінця 2022-го року.