В селі на Волині відновлюють будинок, який зруйнували уламки ракети після збиття ворожого безпілотника

Суспільне Луцьк

У селі Дубове Ковельського району відновлюють будинок, на який 25 липня впали уламки ракети після збиття білоруського безпілотника. Стіни та стелю лагодять волонтери та односельці, – розповів Суспільному Дубівський сільський голова Роман Троцюк.

Гроші на відновлення зруйнованого будинку збирала місцева громадська організація Зі слів голови, на державну підтримку за зруйноване житло вирішили не чекати, тому почали роботи власними силами.

Для відновлення зруйнованих стін використовують бетонні блоки. Суспільне Луцьк

У зруйнованому будинку мешкали дві родини. Батько Наталія Хвіць загинув через падіння уламків ракети. Нині жінка щодня допомагає лагодити батьківську хату.

Наталія Хвіць приходить на будівництво щодня. Суспільне Луцьк

"Будинок цей все життя батьки наживали. І нічого не збереглося, все геть пішло, тут неможливо жити, стелі попадали, стіни потріскали, все ремонтувати треба", – говорить жінка. Матір вона тимчасово прихистила у своїй хаті.

Всередині будинок теж зазнав руйнувань. Суспільне Луцьк

Катерина Ломазюк, господиня другої частини хати, нині мешкає в старій оселі покійної матері. Каже: відновлювати зруйнований будинок допомагають люди, дещо купують самі.

"Районна адміністрація дала ліс безкоштовно, накриття. А решту купували поки за свої гроші. Дали ще блоки, не знаю, накладну ми ще не бачили, нікому не платили – не знаємо, хто ті блоки дав, хто за них заплатить", – каже господиня.

Пенсіонерка Катерина Ломазюк тимчасово перебралася у інше житло. Суспільне Луцьк

Допомагає відновити житло людям бригада волонтерів. Чоловіки мають досвід роботи на будівництві і не змогли бути осторонь чужого горя, – каже Григорій Лукашук. Додає: "наша праця безплатна, того що це біда людям, переживання їм і самі переживаємо. Кладка, штукатурка, там ще багато роботи".

Роботи на даху планують завершити з дня на день. Суспільне Луцьк

Нині чоловіки перекривають дах будинку. Покрівлю почали відновлювати три дні тому. Роботи вже майже завершили.

Суспільне Луцьк

Як розповів Дубівський сільський голова Роман Троцюк, з дня на день у селі чекають на надходження 200-т тисяч із обласного бюджету. Їх теж витратять на відновлення будинку.

Що відомо

  • 25 липня в небі над Волинню військові знищили два безпілотні літальні об'єкти. Уламки одного із них та зенітної ракети впали на приватні житлові будинки. Одна людина загинула, ще п'ятьох травмованих, троє з яких – діти, доставили в лікарню.
  • Як розповіли Суспільному місцеві жителі, перед вибухами у селі Дубове Ковельського району люди чули звуки винищувача. Згодом побачили ракету.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.