Жителі села на Миколаївщині відновлюють будинки, пошкоджені збитими російськими ракетами

Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Жителі Бузької громади, що у Вознесенському районі, відновлюють свої будинки, пошкоджені від збитих ракет Російської Федерації. Шматки ракет впали на житлові будинки у ніч проти 7 серпня, приблизно о 2:00.

Кореспонденти Суспільного побували на місці події та поспілкувалися з місцевими жителями, чиї будинки зруйнувало та пошкодило ракетами та вибуховою хвилею.

Жителька громади Валентина пригадує удар по селу. Усі вікна та покрівлю в будинку, де проживають жінка з чоловіком, вибито вибуховою хвилею.

Фасад будинку Валентини після вибуху російської ракети. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"Сховатися не було коли. Ми тільки прокинулися, схопилися і один в одного запитували, чи живі. Бо ми в різних кімнатах були. Бог спас, дав друге життя. А так все повилітало. Все повалене, все розвалене. Здоров’я, звісно, підірвало. Дай Боже, щоб не було інфаркту, інсульту. Спати, я не можу в цій кімнаті, де я спала. Сплю в іншій кімнаті. Закриваю очі й відразу згадую вибух і наче сиплеться скло", — розповідає Валентина.

Осколки та елементи збитої ракети. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Станом на 11 серпня подружжя відновлює будинок. Допомагають родичі та знайомі.

"Без них ми, звісно, нічого не зробили б. У мене інвалідність, ходжу на паличках, а дід також — 80-й рік вже", — сказала Валентина.

Деяке житло зруйноване вщент та не підлягає відновленню. Загалом тієї ночі внаслідок вибуху пошкоджено чотири будинки, говорить голова Бузької громади Юрій Заволока.

Вщент зруйнований будинок. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"Дякувати Богу, ніхто не постраждав. Те, що зруйноване майно, так. Тут критичні обставини з майновим станом сталися. У нас тут дві сім’ї проживають на постійній основі. Одна сім’я мала тільки переїжджати через тиждень у свій будинок, щоб проживати тут. Дякувати Богу, їх тут не було на місці", — розповів Юрій Заволока.

Після вибуху в громаді встигли відновити один з пошкоджених будинків.

Жителі села збирають сміття та залишки від будинків за допомогою спецтехніки. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"Жодна людина не була байдужа до процесу, який тут відбувався. Ми повідомили на інтернет-сторінці про збір шиферу, і коли ми почали його збирати, зрозуміли, що його дуже багато. Навіть повідомили про те, що ми призупиняємо збір, адже маємо відповідний об’єм цього шиферу", — розповів Юрій Заволока.

За словами голови громади, від початку повномасштабної війни вибухи в цьому населеному пункті пролунали вперше.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!