Діти-переселенці у Луцьку беруть участь у проєкті "СпівДія заради дітей"

Фото: Суспільне Луцьк

Десятеро дітей-переселенців, які нині тимчасово проживають у гуртожитку Волинського училища культури та мистецтв ім. Ігоря Стравінського, долучилися до проєкту "СпівДія заради дітей", – розповіла Суспільному координаторка проєкту Ольга Ярчук.

Проєкт реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) та Міністерства молоді та спорту України у 20 містах України.

"Напрям "СпівДія заради дітей" створений з метою створення безпечного простору для дітей, які бажають поспілкуватися з однолітками, отримати пізнавальну інформацію, порозважатися та побувати на занятті", – говорить Ольга Ярчук.

Координаторка проєкту "СпівДія" у Луцьку Ольга Ярчук. Фото: Суспільне Луцьк

Заняття відбуваються на безпечних локаціях, де є укриття, – каже менторка проєкту Марина Ткачова. Жінка сама переселенка з Луганська, приїхала на Волинь вісім років тому.

"З радістю організовую навчання та розваги для дітей-переселенців і розумію, що вони відчувають", – говорить Марина Ткачова.

Переселенка з Луганська Марина Ткачова займається з дітьми. Фото: Суспільне Луцьк

Учасниками занять є діти від п'яти до 12 років, які працюють по групах. Під час заходу діти разом із дорослими гралися, танцювали навколо уявного вогнища, малювали. Учасник майстеркласів, переселенець із Харківської області Дмитро Чаркін каже, що таких розваг у його селі не було.

"Там нічого такого не було. Мені хочеться додому, але тут є футбол, тому може й тут залишусь. Коли ми виїжджали, то було ще спокійно в Харкові. Ми ще встигли", – розповідає хлопець.

Зі слів Ольги Ярчук, заняття для дітей відбуваються безплатно. У Луцьку проєкт реалізовуватиметься до лютого 2023-го року.

Що відомо

  • У червні Тернопіль став першим містом в Україні, де запрацював центр "СпівДія заради Дітей". У ньому безплатно навчаються діти переселенців.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!