Сім років в’язниці: харківського суддю Лазюка визнали винним у хабарництві

Доповнено
Суд оголосив вирок Сергію Лазюку. Фото: СБУ в Харківській області/vru.gov.ua

Вищий антикорупційний суд 10 серпня визнав харківського суддю Сергія Лазюка винним у хабарництві. Його засудили до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати суддівські посади на три роки.

Про ухвалення вироку харківському судді повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними прокуратури, у 2015 році суддя вимагав 3 тис. доларів за ухвалення "правильного" рішення у цивільній справі, а також 500 доларів — за винесення рішення вже в іншій справі.

Колишнього суддю визнали винним у хабарництві. Йому призначили покарання у виді семи років позбавлення волі з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати посади судді та посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади, на три роки. Також суд зобов’язав стягнути 500 доларів, які у якості хабаря отримав засуджений.

Вирок можна оскаржити протягом 30 днів.

Видання "Слово і діло" повідомило, що засуджений — екссуддя Дзержинського районного суду Харкова Сергій Лазюк.

У Єдиному держреєстрі судових рішень вирок на 23:00 10 серпня не опублікований.

Що відомо

  • Про викриття судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка на хабарі у січні 2016 року заявила Служба безпеки України за результатами спільної операції з НАБУ. Того ж року до судів Полтавської області передали обвинувальні акти за двома епізодами за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України [прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою].
  • На день початку роботи Вищого антикорупційного суду судовий розгляд у справах за обвинуваченням Лазюка не закінчили, тож матеріали направили до новоствореного органу для розгляду по суті. У жовтні 2019 року матеріали двох кримінальних проваджень за обвинуваченням Лазюка об'єднали за клопотанням захисту.

Читайте також

5 тисяч доларів за розшук викраденого авто: у Харкові судитимуть працівника СБУ

Хабар на майдані Свободи: у центрі Харкова затримали працівника військкомату

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!