"Не час для цього". МОК не змінюватиме свою позицію щодо відсторонення Росії та Білорусі від спорту

Президент МОК Томас Бах. Фото: AP

У керівному олімпійському органі досі рекомендують не запрошувати представників двох держав-агресорів.

Міжнародний олімпійський комітет не змінюватиме свою позицію щодо відсторонення Росії та Білорусі від спорту. Про це заявив президент організації Томас Бах.

Від початку повномасштабного російського вторгнення до України в лютому МОК рекомендує керівним спортивним органам не допускати представників Росії та Білорусі до своїх змагань. Лише в окремих видах спорту - дзюдо, тенісі, велоспорті - для представників держав-агресорів роблять виключення та дозволяють їм змагатися на умовах нейтралітету.

Допуск росіян та білорусів до окремих змагань вже викликав гостру реакцію з українського боку. Зокрема українські дзюдоїсти відмовилися брати участь в турнірах під егідою Міжнародної федерації дзюдо, а вже у серпні збірна України з муай-тай з тієї ж причини оголосила про бойкот юніорської світової першості.

Читайте також: Збірна України бойкотуватиме чемпіонат світу-2022 з муай-тай серед юніорів і юнаків через допуск Росії та Білорусі

Зі свого боку Томас Бах зазначив, що МОК не схвалює допуск росіян до міжнародних стартів, попри позицію окремих спортивних органів.

"Зараз не час змінювати рекомендації або свої підходи. Ми досі не рекомендуємо запрошувати російських та білоруських атлетів на змагання. Жодних гімнів, прапорів та національних кольорів", - наводить слова функціонера польське видання TVP.

Що відомо

  • У липні міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт повідомив, що російські загарбники від початку повномасштабної війни зруйнували в Україні більше 110 спортивних об'єктів. Загальні збитки спортивної інфрастуктури сягають позначки у 160 мільйонів доларів.
  • Минулого місяця Президент України Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російського вторгнення за підтримки Білорусі в Україні загинули 89 спортсменів та спортивних тренерів.
  • Через війну одразу 10 футбольних клубів в Україні втратили можливість виступати в національній першості наступного сезону. Серед них - клуби елітного дивізіону "Десна" й "Маріуполь".

Як у спорті реагують на війну Росії проти України