"Це дуже непростий і болючий компроміс": українські музиканти виступатимуть на Sziget Festival попри росіян у лайн-апі

Фото: szigetofficia/Instagram

10 серпня в Угорщині почався найбільший в Європі музичний фестиваль Sziget. Попри заявлених в лайн-апі російських артистів, включно з продюсеркою та діджейкою Nina Kraviz, українські виконавці теж братимуть участь. Про це повідомили у Telegram-каналі Всеукраїнської асоціації музичних подій, яка представляє українських артистів на фестивалі.

Від України на Sziget виступатимуть Kazka, Alina Pash, Daria Kolosova & Etapp Kyle, Ragapopp, Constantine, DJ MIURA, Krapka; KOMA, Luiku, Postman, FO SHO, E. Lina.

9 серпня Аліна Паш у сторіз в Instagram пояснила, чому погодилась виступати, попри відмову Sziget скасувати виступи російських виконавців: "Розумію коментарі щодо неприпустимої присутності на одному фестивалі разом із російськими виконавцями. Я серйозно міркувала над варіантом, аби відмовитися від участі. Проте для виваженого рішення ми з командою оцінили альтернативні втрати від відсутності України на сцені такого великого фестивалю українського голосу. Тоді цей майданчик не буде мати противаги росіянам".

"Усі українські артисти, запрошені на фестиваль, вимагали зняття росіян з лайнапу разом із організаторами від України, Всеукраїнською асоціацією музичних подій, ще кілька місяців тому — і Sziget зі своєї сторони зробив кроки на зустріч Україні в іншій формі: фандрайзинг, комунікація тощо. Так, це цинічно з їх сторони — підтримувати Україну і легалізовувати росіян одночасно. І можна було би здійняти скандал публічно, проте це б мало ризик скасувати "здобутки дипломатії" і, що найгірше, — лишити на фестивалі лише голос росіян".

"Це дуже непростий і болючий компроміс. Проте ми переконані, що своєю "правильною" присутністю ми допоможемо Україні на міжнародній арені набагато більше, аніж демонстративним демаршем", — пояснила співачка.

Інший музичний фестиваль, Sea Dance у Чорногорії, відхилив прохання гурту Kalush Orchestra скасувати виступ російської діджейки Nina Kraviz, зауваживши, що співчуває учасникам українського Kalush Orchestra та всім жертвам війни в Україні, але дискримінація будь-якого артиста за національною ознакою є абсолютно неприпустимою.

Більше про українську музику

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!