Словаччина та Угорщина оплатили Україні транзит російської нафти по нафтопроводу "Дружба" — ЗМІ

Нафтопровід "Дружба" на Львівщині, Україна, фото: УНІАН

Словацька нафтова компанія Slovnaft спільно з угорською материнською компанією MOL сплатили Україні 10 мільйонів євро транзитних зборів для відновлення транзиту російської нафти через нафтопровід "Дружба" після того, як Росія не змогла оплатити послуги.

Про це повідомляє словацьке видання Novinky із посиланням на речника компанії Slovnaft Антона Молнара.

"Українська компанія позитивно відреагувала на пропозицію Slovnaft і MOL сплатити транзитні збори за транспортування нафти південною гілкою нафтопроводу "Дружба". Slovnaft вже здійснила платіж на рахунок компанії і очікує, що на основі цього постачання нафти відновиться найближчими днями російською стороною", — заявив Молнар.

Міністр економіки Словаччини Річард Сулік також підтвердив, що виплата в розмірі до €10 мільйонів вже надійшла Україні. За його словами, транзит нафти повинен відновитися в середу.

Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" — найбільший у світі нафтопровід, збудований для транспортування нафти з Росії у країни Центральної та Західної Європи. Був відкритий у 1964 році. Маршрут нафтопроводу проходить від Альметьєвська через Самару, Брянськ ( Росія) до Мозиря (Білорусь) де розгалужується на дві гілки: північну (Білорусь, Польща та Німеччина) і південну (Україна, Чехія, Словаччина та Угорщина).

Що відомо

  • 9 серпня стало відомо, що українська державна компанія "Укртранснафта" тимчасово припинила прокачування нафти по південній гілці нафтопроводу "Дружба" через те, що російська "Транснєфть" не змогла сплатити послуги через введені Євросоюзом санкції.
  • Після цього Угорщина запропонувала оплатити Україні транзит російської нафти по нафтопроводу "Дружба".

Читайте також

Росія знайшла спосіб обійти санкції і транспортувати нафту — ЗМІ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!