Знаходять памперси, посуд і буряки: черкасців просять не викидати непотріб у каналізацію

Суспільне Черкаси

Аварійних викликів щодо забитої каналізації у Черкасах побільшало вдвічі за останній рік. Усе через недбалість людей, які викидають до стоків непотріб, розповів виконувач обов’язків начальника дільниці водовідведення Олег Кравець.

Аби запобігати аваріям, бригади Черкасиводоканалу проводять профілактичні роботи на каналізаційному колекторі. 10 серпня відкачували стоки по вулиці Героїв Дніпра. Чистили лінії до будинків, пояснив бригадир Іван Боровик.

Суспільне Черкаси

За словами виконувача обов’язків начальника дільниці водовідведення Олега Кравця, нині проводять профілактичні роботи:

"Машина дає під тиском воду, шланг просувається вперед і розмиває труби. Все, що там знаходиться, вимивається у колодязь, а потім машина відкачує стоки. У мережах накопичується сміття. Омережі з’являється все: від памперсів до посуду. Було таке, що ми навіть свіжі буряки витягували".

Суспільне Черкаси

На виклики виїжджає аварійна бригада, додав Олег Кравець. Якщо рік тому в середньому було 8-10 виїздів, то зараз 16-17, зазначив він.

Ще одним чинником частих аварій чоловік називає зношені лінії. Каже, вони не замінювалися останні 60 років:

"Бзараз замінюємо по можливості, але це великі кошти, потрібно багато спеціальної техніки, багато людей. Мабуть, водоканал не в змозі сам все це зробити, тому що ми і ціни мінімальні ставимо зараз за водопостачання і водовідведення, і без допомоги міськвиконкому навряд зможемо все виконати".

Суспільне Черкаси

Такі профілактичні роботи на колекторі, зі слів фахівців, проводять щомісяця.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!