Пошкоджений внаслідок зливи – у Житомирі розпочали аварійний ремонт Бердичівського мосту

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У Житомирі розпочали аварійний ремонт Бердичівського мосту. Після зливи на шляхопроводі пошкоджено укріплення однієї з опор мосту та водовідвідну трубу зливової каналізації. Про це Суспільному розповів інженер комунального підприємства "Експлуатація штучних споруд" Володимир Ліпша.

За його словами, зсув грунту біля опори мосту стався через те, що дощоприймальні колодязі не справлялися з великою кількістю опадів першого серпня.

"Вода йшла по верху бордюру, який повинен бути вище 40 сантиметрів, щоб вода спрямовувалася на решітки і водоприймальні отвори, які знаходяться на самому мосту, – розповідає Володимир Ліпша. – Вода потоком зливалася через пішохідну частину. Внаслідок цього стався зсув грунту".

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомирянин Володимир Мелещенко проживає на вулиці Жуйка. Руйнування на мосту він побачив наступного дня після зливи.

"Там дуже обвалилося з моста, – каже Володимир Мелещенко. – Згори лилося і підмило, там з правої сторони є яма. Вважаю, що це небезпечно. Завалитися може все".

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Станом на дев'яте серпня, на шляхопроводі демонтують зруйновані конструкції.

"Зараз проводяться роботи з вивільнення залізобетонних конструкцій, які обрушилися, – каже інженер КП "Експлуатація штучних споруд" Володимир Ліпша. – Робимо розчистку до твердого грунту. Будемо знімати дві панелі блоку пішохідної частини, щоб краще монтувати блоки підпірної стінки. І в завершальному етапі буде обсипка конусу четвертої опори".

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Востаннє капітальний ремонт Бердичівського мосту робили понад 40 років тому. Аби міст не руйнувався під час дощу, працівники комунального підприємства "Експлуатація штучних споруд" ремонтуватимуть дощову каналізацію та встановлять додатковий бордюрний камінь.

"100 метрів бордюрного каменю продовжимо в напрямку Бердичева, – каже Володимир Ліпша. – Тобто треба наростити на висоту 40 сантиметрів і весь поток зливи і води направити тільки на решітки. Також додатково потрібно встановити дві решітки на відстані 100 метрів, щоб раніше цю воду перехвачувати, і укріпити підпірну стінку залізобетонними блоками, грунтом з каменем".

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 9 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Вартість аварійного ремонту мосту по вулиці Жуйка – майже 400 тисяч гривень.

"Цей шляхопровід перебуває на балансі комунального підприємства "Експлуатація штучних споруд", – каже заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк. – Відтак він має поточні видатки для виконання цих робіт. Якщо потрібні додаткові кошти, то міська рада обов'язково їх виділить. Ми плануємо виконати роботи протягом двох тижнів".

Що відомо

  • Наслідки зливи – у Житомирі на Смолянській площі пошкоджений асфальт.
  • Під'їзд багатоповерхівки на вулиці Гагаріна у Житомирі залило дощем – визначили причини затоплення.

Читайте також

  • У Житомирі призупинили ремонт скверу Мистецькі ворота.
  • У Житомирі розпочали ремонт трамвайних колій на аварійних ділянках.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!