На кінофестивалі в Локарно відбулася світова прем'єра української стрічки "Як там Катя?"

Фото: ДержКіно України/Facebook

На Міжнародному кінофестивалі в Локарно (Швейцарія) відбулася світова прем'єра української стрічки "Як там Катя?". Про це 8 серпня повідомила пресслужба Державного агентства з питань кіно на своїй Facebook-сторінці. Стрічку презентували в межах конкурсної програми Concorso Cineasti del presente ("Конкурс кінематографістів сьогодення").

"На прем’єрному показі був повний зал, а після фільму ми отримали багато запитань від залу. Відчувалося, що стрічку сприйняли з великим інтересом – і це, звичайно, дуже тішить. Важливо для нас і те, що у представленні перед показом ми вкотре згадали про війну в Україні. Адже українське кіно на таких авторитетних майданчиках, як міжнародний кінофестиваль у Локарно, – це наразі голос усієї нашої країни", – розповіла режисерка фільму Крістіна Тинькевич.

"Як там Катя?" – режисерський дебют Крістіни Тинькевич у повному метрі. Соціальна драма про лікарку швидкої допомоги, яка шукає справедливості в недосконалому світі, щоб перемогти систему.

"Наш фільм не про війну, але в ньому підіймається тема втрати близької людини – і це те, з чим зараз, на жаль, стикається багато українців. І міжнародна спільнота, переглядаючи фільм, це відчувала", – вважає продюсерка фільму Ольга Матат.

Переможців кінофестивалю у Локарно оголосять 13 серпня.

Сам фестиваль відкривала короткометражка української режисерки Наталки Ворожбит "У тебе все гаразд?" ("Are you ok?") в межах у межах проєкту "Поштівка з майбутнього", ініційованого організаторами Локарно.

Міжнародний кінофестиваль у Локарно проводиться щорічно в серпні, починаючи з 1946 року. Після Венеційського і разом з Каннським та Карловими Варами, кінофестиваль у Локарно є одним з найдавніших. Особливістю фестивалю є перегляд фільмів на головній площі міста — Пьяцца Ґранде (Piazza Grande), яка може вмістити близько 8 тис. глядачів. Головний приз "Золотий леопард" вручають за найкращий фільм конкурсу, "срібний", "бронзовий" та "міні" вручають за чоловічу та жіночу ролі, режисуру та найкращий дебют.

Фото: ДержКіно України/Facebook

Фото: ДержКіно України/Facebook

Більше про українське кіно

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!