Війна за парафію: як у селі на Черкащині громада переходить до ПЦУ

Колаж: Суспільне

У селі Хутори Черкаського району парафія перейшла до ПЦУ. Цьому передував конфлікт між священниками. Попри те, що присутні на зібранні люди проголосували за перехід до Православної церкви України майже одноголосно, у Черкаській єпархії заявляють, що ще раніше провели свої збори, де люди голосували інакше.

7 серпня відбулися збори у місцевому Будинку культури, де "за" проголосували 113 громадян, "проти" — двоє, одна людина утрималася.

Суспільне Черкаси

За тиждень до зборів, 31 липня, у храмі стався конфлікт. За словами священника Володимира Педька, його силоміць виштовхали з церкви.

"До нас звернулися понад 250 людей з проханням створити українську церкву в Хуторах. Тож ми пішли в Церкву на Літургію до громади Іоана Хрестителя (Московського патріархату), аби розділити з ними молитву та запросити людей на збори. Але ще з перших хвилин ми бачили, що не є бажаними гостями в храмі. Після Літургії почались закиди, під час «проповіді» (хоча це була швидше політагітація ніж проповідь), що є «ряжені» священники. Ми мовчали усю службу, три години і разом молилися як належно. Коли ж хотіли поставити питання чи це він про нас так говорить на проповіді і чи можемо ми поспілкуватися, нас «братки» настоятеля Олега Капітонова просто почали виштовхувати з храму, проявляючи грубу силу. А по їхніх очах було видно, що ще й отримували задоволення, викручуючи мені пальці. Мене взяли попід руки, порвавши одяг, підрясник, викручуючи пальці і душачи за шию винесли з храму. Водночас дівчинку, яка це все фільмувала на телефон почали тягнути за волосся, штовхати та забирати телефон так само і всіх інших «не своїх» людей. Віддали телефон вже на вулиці, правда з однією умовою – усе видалити. Добре, що наші технології вже нічого не видаляють назавжди і хоч щось лишилось", — так описав ситуацію священник.

У відповіді на інформаційний запит Суспільного, у Черкаській єпархії (Московський патріархат) назвали те, що сталося "провокацією представників ПЦУ". А збори, які відбулися 7 серпня у селі "незаконними".

"Натомість 3 серпня в Свято-Іоаннівському храмі відбулися легітимні збори вищого керівного органу юридичної особи – релігійної громади на честь Іоанна Хрестителя – Парафіяльні збори релігійної громади, в яких взяли участь всі її члени, по реєстраційному списку Зборів (книзі членів парафії). Засідання Парафіяльних зборів, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, очолив благочинний м.Черкаси протоієрей Сергій Чумак. На засіданні Зборів парафіяни одностайно висловили щире і беззаперечне бажання не змінювати юрисдикцію і залишитися вірними канонічній Українській Православній Церкві під омофором Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також відкинути будь-які рейдерські зазіхання сторонніх осіб на майно парафії. Питання було проголосоване одноголосно", – заявили у пресслужбі єпархії.

Фото Черкаської єпархії

Як пояснив настоятель парафії святих Кирила та Мефодія м. Черкас протоієрей, військовий капелан Ігор Шемяков, голосування громади — лише перший крок. Потрібно ще пройти процедуру, щоб отримати настоятеля та нову церкву:

"Зараз згуртується кістяк церкви — парафіяльна рада, яка потім буде звертатися до єпархії, до владики з проханням про виділення землі на побудову церкви. Я думаю, що цю церкву московський патріархат запросто не віддасть", — пояснив капелан.

Що відомо

Станом на 25 травня 2022 року на Черкащині 12 парафій вийшли з московського патріархату і перейшли до Православної церкви України. Про це Суспільному повідомив митрополит Черкаський і Чигиринський, Владика Іоан.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!