Українська "Вікіпедія" випередила арабську та посіла 16 місце за кількістю статей

Фото: Getty Images

Наприкінці липня 2022 року українська "Вікіпедія" посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Станом на 8 серпня відрив від арабської версії становить 2738 статей. Про це повідомила 9 серпня пресслужба ГО "Вікімедіа Україна".

"Кількість статей у мовному розділі ніколи не була основною ціллю при побудові "Вікіпедії", але спільнота любить перегони між мовними розділами — зокрема й тому, що це додає "спортивного" інтересу до поширення вільних знань", — зазначив редактор і адміністратор української "Вікіпедії" Ярослав Стефанко.

"За минулий місяць в арабському розділі редактори та редакторки створили 6604 статті, в українському — 17 175. Саме ця різниця і дозволила українській "Вікіпедії" вирватися вперед".

Український мовний розділ "Вікіпедії" існує з січня 2004 року і має майже 640 000 зареєстрованих користувачів, а арабський — з вересня 2001 року та має у 4 рази більше дописувачів. Однак в українській "Вікіпедії" майже вдвічі більше адміністраторів — 49 (26 в арабській).

За словами Стефанка, наступний конкурент — варайський мовний розділ, який чисельно випереджає Україну на понад 80 000 статей. Але загалом найбільшою "Вікіпедією" за кількістю статей є англійська, яка містить понад 6 млн дописів.

Раніше пресслужба української "Вікіпедії" повідомляла, що в англійській версії перейменували статтю Odessa в Odesa — тепер назва статті базується на україномовній транслітерації міста.

Фото: "Вікімедія" Україна

Більше новин про "Вікіпедію"

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!