"Може бути багато жертв", – посол застеріг хасидів щодо ситуації в Умані

Суспільне Черкаси/ Анна Корнієнко, святкування Рош га-Шана у 2021 році

Атаки російської армії ставлять під загрозу життя паломників, які традиційно збираються приїхати до Умані на святкування Рош га-Шана – юдейського Нового року. Про це заявив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

За словами посла, не виключено, що чергова ракетна атака може статися під час святкувань.

"За кілька кілометрів від Умані впали уламки російської ракети, завдавши значної шкоди цивільній інфраструктурі. Ми боїмося за безпеку уманських паломників. Якщо подібна російська атака станеться під час Тишрея, це може зашкодити численним іммігрантам, які приїжджають до Умані з усього світу", – пояснив він.

Раніше у посольстві вже зазначали, що питання святкування Рош га-Шана в Умані залишається невизначеним, бо гарантувати безпеку паломникам наразі не можуть.

"Досвід показує, що прихильники цих святкувань наполегливі у своїх бажаннях, попри наявну загрозу. Ми збиралися з ними, спілкувалися, зокрема, з лідерами їхнього Фонду. Звичайно, ми попереджаємо, що не можемо гарантувати повну безпеку в Умані, бо знаємо, що ворог непередбачуваний. Ми будемо вживати всіх заходів, щоб убезпечити ту кількість людей, яка все ж таки прибуде. Я впевнений, що вони таки приїдуть. Тому спільними зусиллями разом із правоохоронцями та місцевою владою будемо робити все можливе, аби вони відучували себе у безпеці. Разом із тим, ми офіційно попереджаємо, що відповідальність буде лежати зокрема і на організаторах з боку єврейської громади", – розповів керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Що відомо

  • У 2022 році Рош га-Шана триватиме із 25 до 27 вересня. Торік на святкування прибуло 30 тисяч паломників, позаторік – дві з половиною тисячі.
  • Попри повномасштабну війну в Україні хасиди їдуть в Умань аби у вересні відзначати юдейський новий рік. Майже пів тисячі вірян станом на 5 серпня вже прибули до Умані, розповіла міська голова Ірина Плетньова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!