Спокій заради грошей: У Пентагоні розповіли, чому острів Тайвань повинен залишатись в зоні стабільності

Заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кол. Фото Чіпа Сомодевілла / Getty Images

Острів Тайвань є однією із найвпливовіших економічних зон у світі, а отже регіону потрібна стабільність.

Про це 8 серпня заявив під час брифінгу в Пентагоні заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кол: "Величезна кількість глобальної торгівлі проходить через Тайванську протоку. Сам Тайвань є одним із найвпливовіших економічних суб’єктів на планеті Земля. Я маю на увазі , він забезпечує приблизно від 70 до 90% найдосконаліших напівпровідників, на яких працюють всі iPhone, ноутбуки та все інше. І це, я вважаю, одна з ключових причин, чому існує глобальний консенсус щодо того, що в Тайванській протоці потрібна стабільність", — заявив Кол.

Він розповів, що у США були готові до реакції Китаю на візит Спікера палати представників Ненсі Пелосі на острів 2 серпня: "Насправді, ми передбачили це саме так, як це мало статися. За кілька днів ми сказали, що Китай готується провести ці бойові навчання. Тому нічого з того, що зробив Китай, нас не здивувало".

Кол додав, що ваажає події навколо Тайваню "сфабрикованою кризою" та зазначив, що американці будуть: "продовжувати літати, плавати та діяти скрізь, де це дозволяє міжнародне право. І це включає в себе Тайванську протоку".

Збройні сили Китаю щойно завершивши свої чотириденні навчання поблизу Тайваню (4-7 серпня) відразу оголосили про проведення нових — у морях та повітряному просторі навколо острову.

Що відомо

  • Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.
  • 2 серпня до Тайваню в межах турне Азією прибула спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.
  • У Білому домі попередили, що Китай може відреагувати на візит спікерки військовими провокаціями. За словами прессекретаря Пентагону Джона Кірбі, це може включати запуск ракет поблизу Тайваню або великомасштабні повітряні чи морські дії.
  • Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.
  • Після прильоту Пелосі на Тайвань координатор із питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, заявив: Сполучені Штати Америки не підтримують незалежність Тайваню, але підтримують його оборону відповідно до Закону про відносини з Тайванем.
  • Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

Читайте також

Чому Китай не готовий до війни ― думка експерта про візит Ненсі Пелосі до Тайваню

США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Чи готовий Китай до "великої війни" зі США і захоплення Тайваню. Відповідає експерт з Центру досліджень армії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!