Нацбанк скасував обмеження для банків на встановлення курсу купівлі валюти

Фото: RL Photography/Getty Images

З 8 серпня банки можуть купувати іноземну валюту за встановленим ними курсом, тоді як раніше він мав бути не нижчим від офіційного курсу Національного банку України на день здійснення операції.

Відповідні зміни запроваджено постановою правління Нацбанку №172 від 5 серпня.

"Уповноважені установи здійснюють купівлю та продаж готівкової іноземної валюти за курсом, встановленим уповноваженою установою", – зазначено у постанові.

Таким чином, НБУ дозволив банкам та обмінникам встановлювати в касах курс без обмежень. До цього мінімальний курс викупу не мав бути нижчим за офіційний.

Окремо НБУ прибрав нижній ліміт у вигляді офіційного курсу за операціями, здійсненими з використанням електронних платіжних коштів, при списанні банками-емітентамиЕмісійний банк (або банк-емітент) — банк, що випускає у обіг (емітує) грошові знаки або цінні папери та платіжно-розрахункові документи. з рахунку клієнта коштів у валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється у гривні.

З 7 серпня Нацбанк відновлює обіг цінних паперів. Регулятор зазначає, що поновлення обігу державних цінних паперів як основного інструмента інвестування учасниками ринків капіталу надасть додатковий ресурс для відбудови економіки.

21 липня 2022 року Національний банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,56 грн за долар. До цього з 24 лютого курс був зафіксований на рівні 29,2549 гривень за долар.

Читайте також

Долар по 36,6. Чим це допоможе бюджету і як зміняться ціни в Україні

В НБУ розповіли, що станеться з економікою України та чи залишиться гривня стабільною

Зараз не найкращий час для купівлі валюти — представник Ради НБУ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!