"Коти і війна". У кропивницькому музеї показали віртуальну фотовиставку до міжнародного дня кота

Фото Костянтина Сови

У Кропивницькому музеї мистецтв показали віртуальну фотовиставку "Коти і війна" у рамках проєкту "Україна. Весна, 2022". Її приурочили до Міжнародного дня кота, розповіла кураторка проєкту Ірина Лягул.

Щороку 8 серпня у світі відзначають неофіційне свято – День кота. Його у 2002 році ініціював Міжнародний фонд Animal Welfare.

Оскільки сайт музею поки заблокований, подивитися світлини можна на його офіційних сторінках у фейсбуці та інстаграмі. Презентували 12 фотографій, на яких зображені коти у звільнених від російської окупації містах на Київщині: Бучі, Ірпені, Гостомелі.

Кіт на фоні руїн. Фото Костянтина Сови

Їх фотографував київський фотограф Костянтин Сова. "У нас є світлини Костянтина, які він зробив після деокупації. Він фотографував там будинки, людей. Серед фотографій я побачила котів. Це й стало однією з серій великого проєкту".

Фотографія з виставки. Фото Костянтина Сови

Коти – живий антистрес та антидепресант для людей, вважає Ірина Лягул. Спілкувалася з багатьма переселенцями, для яких ці тварини – важливі члени їх родин. "Розповідали, що з собою нічого не брали, лише Кузю. Або як їхали з котами в поїздах чи автобусах".

Фотографія з виставки. Фото Костянтина Сови

У подальшому з світлин київського фотографа планують продовжувати робити тематичні фотовиставки. "Плануємо саме стаціонарні, але поки у музею немає грошей, щоб роздрукувати світлини".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!