Російські окупанти підтвердили наміри провести трибунал над полоненими українськими військовими

Клітка для трибуналу на сцені маріупольської філармонії, фото: Петро Андрющенко

Російські окупанти підтвердили намір провести показовий трибунал над полоненими українськими військовослужбовцями, зокрема на сцені маріупольської камерної філармонії. Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Самопроголошений ватажок терористів, Деніс Пушилін заявив в ефірі російських окупаційних ЗМІ про підготовку до самосуду над українськими військовими. Для цього окупанти на сцені маріупольської камерної філармонії збирають тюремні клітки про що ми повідомляли раніше", — повідомив Петро Андрющенко.

Андрющенко додав, що міжнародна спільнота має зробити все, щоб звільнити українських захисників.

Що відомо

  • У Маріуполі окупанти створили "каталог смерті", в якому близько 4000 фото похованих у братських могилах
  • В окупованому Маріуполі контролює розбір завалів в Приморському районі так звана "поліція ДНР." Фактично, контроль перетворився на кероване мародерство квартир та домівок
  • У травні в Маріуполі зафіксували четверте місце масового поховання. Воно розташоване біля Центрального кладовища
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • До кінця 2022 року у Маріуполі через відсутність водопостачання та зруйновану каналізацію від хвороб та епідемій можуть померти понад 10 тисяч людей. Наразі у місті перебуває від 150 до 170 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!