Непідписання закону про заборону книжок із Росії збільшить піратство – думка

Фото: Суспільне Запоріжжя

7 серпня у своєму Telegram-каналі очільник видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький написав, що, на його думку, через непідписання президентом закону про заборону російських книжок, вони продовжують продаватися в книгарнях, а кількість піратських та контрафактних видань тільки збільшуватиметься.

На його думку, закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України", ухвалений Верховною радою ще 19 червня, мав вирішити низку проблем галузі, в тому числі заборонити ввезення книжок з РФ та Білорусі. Але він досі не підписаний.

"Я вже бачив книжки, ввезені через Сербію; знаю про налагоджений логістичний маршрут через Туреччину; потримав у руках "ліві" книжки, що приїхали з Молдови. Я особисто придбав книжку (не буду називати, щоб не рекламувати злочинців), яка написана у 2021 році в Америці, перекладену російською мовою і видану в квітні в Москві, а далі переверстану та надруковану українськими піратами російською офсетним способом у м'якій обкладинці дуже дрібним шрифтом з вихідними даними 2016 року (щоб не було претензій щодо відсутності дозволу Держтелерадіо) у Таллінні (щоб не було заборони російського). Зауважу, що український законний видавець продає свій свіжий наклад українською втричі (!) дорожче", – пише Красовицький.

Ще один фактор, який грає проти українських видавців, — умисне знищення друкарень внаслідок російських обстрілів.

Про зміни в українському культурному законодавстві

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!