Попит на дрова на Житомирщині зростає, ціна теж

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Попит на дрова на Житомирщині зростає. Про це Суспільному розповів лісничий ДП "Баранівське лісомисливське господарство" Борис Остапчук.

За його словами, через невтішні прогнози щодо опалювального сезону цієї зими, попит на дрова у лісгоспі зростає.

"У цьому році до нас звернулося більше людей виписати дров, ніж це було в цю пору минулого року, – каже Борис Остапчук. – Звертаються практично кожен день, через день. І по декілька покупців. Купують дрова, як правило, твердих порід – дуб, граб, вільху. Деякі хвилюються. Але ми всім кажемо, що дров вистачить".

Борис Остапчук. Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Головний інженер підприємства Володимир Куцан каже, що у лісопромисловому комплексі лісгоспу дрова можна замовити вже порубані.

"Один контейнер готової продукції, включаючи упакування, коштує три тисячі гривень, – каже Володимир Куцан. – І будь-яка людина може приїхати, виписати у нас на складі і розрахуватися. А ми нашою технікою завантажуємо на їхній транспорт. Дрова готові відразу до використання. По 30 сантиметрів завдовжки кожне поліно".

Володимир Куцан. Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Із лісосіки, де розпочали вирубку старого лісу, дрова будуть дешевшими. На паливну сировину тут заготовили до 20 кубів дубу, сосни та берези.

"Деревина заготовлена. Стрільована. Розташована на франко-трелі. Всі охочі можуть приїхати, виписати і забрати", – каже помічник лісничого Ігор Цимбалюк.

Ігор Цимбалюк. Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

"Цінова політика для населення, якщо забирати одразу із лісу, у нас така:

 • деревина твердих порід (дуб, граб) – 720 гривень за кубометр;
 • деревина хвойних порід (сосна, вільха) – 600 гривень за кубометр;
 • м'які породи, які користуються меншим попитом – 540 гривень за кубометр.

Прямо на місці людина має можливість виписати дрова і за них розрахуватися. Можна готівкою, а можна і карткою. У нас у кожному лісництві стоять термінали", – розповіла економістка Баранівського лісомисливського господарства Олена Стецюк.

Олена Стецюк. Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Кореспонденти Суспільного зателефонували до підприємця Михайла з Баранівської громади, який займається доставкою дров. Його телефон знайшли на ОLX.

 • Кореспондент: Займаєтеся дровами?
 • Михайло підприємець: Так.
 • Кореспондент: Скільки коштують у вас дрова?
 • Михайло підприємець: Якщо це дубові, то залежно від того, в якому вигляді. Цілі коштують 1 200 гривень за кубометр, рубані – 1 300 гривень, 100 гривень додається.
 • Кореспондент: Це у вас із доставкою?
 • Михайло підприємець: Ні, це без доставки. У Баранівській громаді доставка дуже дорога – півтори тисячі гривень. Ми вас ставимо в чергу. Якщо ви метровками замовляєте, то буде швидше. За два тижні вони вже будуть у вас.
 • Кореспондент: У вас дорожче, ніж у місцевому лісництві, чи дешевше?
 • Михайло підприємець: Така ж ціна, як у лісництві. Просто, якщо ви замовите у лісництві, то вам їх треба ж самотужки вивезти, знайти людей, які їх будуть вантажити і вивозити.

У порівнянні з минулим роком, ціни на паливні дрова для населення у лісгоспах області зросли. У різних лісництвах вони коливаються від 600 до 1 200 гривень за кубометр.

"У 2021 році ціни на дрова з деревини твердих порід становили в середньому по лісомисливських господарствах області – 500-600 гривень, – каже представник обласного управління лісомисливського господарства Сергій Смічик. – У цьому році вартість таких дров становить 800-900 гривень. Тобто зростання відбулося на 30 відсотків".

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

За словами експерта з енергетики Геннадія Рябцева, така вартість альтернативного виду палива не є остаточною.

"Зараз попит на такі енергоносії, як дрова, торф'яні брекети, пелети – дуже високий, – каже Геннадій Рябцев. – Зрозуміло, що цим високим попитом користуються недобросовісні учасники ринку й іноді ми бачимо, що ціни за кубометр дров зростають до 2 000-2 500 гривень з доставкою, хоча обґрунтованою вартістю на Житомирщині може бути 750-850 гривень за кубометр, залежно від того, який вид деревини і де купувати цей ресурс. Бажано не відкладати все це на жовтень і закупити дрова зараз".

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житель села Червоні Хатки Романівської громади 84-річний Борис Томашевський у цьому році заготовлятиме менше дров для опалення власної домівки, в якій він проживає удвох із дружиною. Каже, що дорого, і привезти їх через малу пенсію чоловік не може.

"І в лісництві дорого. І там дорогі дрова, де купляють. Заправка автомобіля дорога. Ви знаєте, скільки коштує солярка, бензин? Вже нікуди не йду. Ми з бабою ледве ходимо", – каже Борис Томашевський.

Борис Томашевський. Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Пенсіонер каже, що заготовляти дрова на зиму розпочали навесні. Трохи допоміг син. У дровітню на обійсті заклали сім кубометрів палива. І хоча це поки що наполовину менше, ніж потрібно, звертатися до офіційних продавців дров поки не збираються.

"Так потрошки почали з весни, – розповідає Борис Томашевський. – Збираємо гілля на закинутих ділянках, таке, що його вже не беруть. Навіть таке негрубе теж забираємо. Не знаю, чи поїдемо у лісництво за дровами, побачимо, якою буде обстановка".

Житомир, 8 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Що відомо

 • Державні підприємства лісової галузі Житомирщини готові забезпечити дровами населення та соціальну сферу.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!